Հայաստանը գտնվում է սոցիալական բունտի շեմին, եւ դրան նպաստում է ոչ միայն բնության կողմից գյուղատնտեսության հասցված վնասը, այլեւ գազի նախատեսվող թանկացումը: Այդ մասին, այսօր՝ մայիսի 24-ին, խորհրդարանում կայացած ճեպազրույցին հայտարարել է «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը:
Նրա խոսքով, Կառավարության ծրագիրը, որն ինքն իրեն վատը չէ, չի կարող լուծել երկրում առկա խնդիրները, քանի որ փոփոխությունները պետք է կառուցվածքային լինեն. «Կառավարության ծրագիրը ենթադրում է օրենքի շրջանակներում գործունեության իրականացում, տնտեսությունը ստվերից հանում, մինչեւ իշխանական համակարգի շարժիչ ուժը կոռուպցիան է: Ստեղծված իրավիճակում հեղափոխական գործընթացներ են հասունանում, որոնք ձեռնտու չեն երկրին, մեզ հարկավոր են հեղափոխական փոփոխություններ ընտրությունների միջոցով, սակայն անցած համապետական ընտրությունները ցույց տվեցին, որ Հայաստանում էվոլյուցիոն ուղին անհնար է իրագործել»:
Հակոբյանը նշել է, թե տվյալ իրավիճակում Հայաստանում սոցիալական խռովություն է հասունանում, իսկ «Ժառանգություն» կուսակցությունն աջակցելու է սոցիալական դժգոհության բոլոր օջախները: Հարցին` արդյոք երկրում ավարտվել է «Բարեւի հեղափոխությունը», պատգամավորը պատասխանել է, թե «Բարեւի հեղափոխությունը» չի կարող ավարտվել, քանի որ դա ընթանում է ամեն օր:

Социальный бунт стучится в двери Армении, и этому способствует не только ущерб, нанесенный природой сельскому хозяйству, но и предстоящее повышение цены на газ. Об этом на брифинге в парламенте 24 мая заявил глава парламентской фракции партии «Наследие» Рубен Акопян.
По его словам, программа Правительства, которая сама по себе неплохая, не сможет решить существующие в стране проблемы, так как изменения должны быть в самой структуре государства: «Программа Правительства предусматривает осуществление деятельности в рамках закона, предусматривает вывод экономики из тени, между тем как движущей силой системы власти в стране является коррупция. В создавшейся ситуации назревают революционные процессы, которые невыгодны стране, нам необходимы эволюционные изменения путем выборов, однако прошедшие общегосударственные выборы показали, что эволюционный путь в Армении невозможно осуществить».
Акопян отметил, что в данной ситуации в Армении назревает социальный бунт, а партия «Наследие» будет поддерживать все очаги социального недовольства. В ответ на вопрос, завершилась ли в стране «Революция приветствий», депутат отметил, что «Революция приветствий» не может быть завершена, поскольку она происходит ежедневно.