Մեքսիկայի նախագահ Էնրիկե Պենյա Նյետոն առաջիկայում վահանաձեւ գեղձի հեռացման վիրահատության կենթարկվի: Նախագահի մամուլի ծառայության տվյալով՝ վերջերս բուժզննումների ընթացքում բժիշկները նրա վահանագեղձին կարծրացում են նկատել եւ վիրահատական միջամտություն խորհուրդ տվել, գրում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդան»:
Տեղի լրատվամիջոցները հայտնում են, որ վիրահատությունը Մեխիկոյի կենտրոնական զինհոսպիտալում կկատարվի: Այն նախատեսված է հուլիսի 31-ին:
Վիրահատությունն այդքան էլ բարդ չի լինի, եւ արդեն մի քանի օրից Պենյա Նյետոն կկարողանա աշխատանքի վերադառնալ, կարծում են բժիշկները:
Նշենք, նախագահի աշխատակազմը մանրամասներ չի հայտնում Նյետոյի առողջական վիճակից: 47-ամյա նախագահը պաշտոնավարում է նախորդ տարվա դեկտեմբերից:

Президенту Мексики  Энрике Пенье Ньето в ближайшее время предстоит пережить операцию на щитовидной железе. Согласно сообщению президентской пресс-службы, в ходе недавнего осмотра врачи обнаружили в его щитовидке уплотнение и рекомендовали провести хирургическое вмешательство, сообщает «Комсомольская правда»
Как сообщают местные СМИ, операция пройдет в центральном военном госпитале страны в Мехико. Она запланирована на 31 июля.
Она будет не слишком сложной и уже через несколько дней Пенья Ньето сможет вернуться к работе, считают врачи.
Отметим, что администрация президента не сообщает никаких подробностей о состоянии здоровья Ньето. 47-летний президент Нажатьвступил в должность в декабре прошлого года.