ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը տնտեսական պատժամիջոցներ է կիրառել իտալական մաֆիոզ «Կամորա» խմբավորման 5 առաջնորդների նկատմամբ, որոնք հիմնականում գործում են Նեապոլում: ԱՄՆ ֆիննախը թվարկել է նաեւ երկու ընկերությունների, որոնք պատկանում են «Եղբայրական շրջանակ» եվրոպական քրեական կոալիցիայի առաջնորդի գործակալներին: Այս մասին գրում է UPI գործակալությունը:
«Հանցավոր խմբավորումների առանցքային անդամների դեմ ուղղված այսօրվա ակցիան, որոնք ողջ աշխարհում մասնակցում են լուրջ հանցագործությունների, մեր շարունակական ջանքերի արդյունքն է՝ ուղղված նրանց ապօրինի գործունեության դեմ»,-ասել է ահաբեկչության եւ ֆինանսական հետախուզության հարցերով փոխնախարար Դեւիդ Քոենը:
«Եղբայրական շրջանակը» տրանսազգային խմբավորում է, որը կենտրոնացած է նախկին ԽՍՀՄ երկրներում: Այդ երկու ընկերություններն են «Ավուար 000»-ը, որը որի իրավաբանական հասցեն գտնվում է Ռուսաստանի Սամարա քաղաքում եւ պատկանում է Ալեքսանդր Մանույլովին, ինչպես նաեւ «Գուգա Արմ»-ը, որը գրանցված է Չեխիայում եւ պատկանում է Լազար Շահբազյանին:

Министерство финансов США ввело экономические санкции в отношении пяти лидеров итальянской мафиозной группировки «Каморра», укоренившейся в Неаполе. Минфином США были перечислены также две компании, принадлежащие агентам лидера европейской криминальной коалиции «Братский круг». Об этом пишет информационное агентство UPI.
«Сегодняшняя акция против ключевых членов преступных организаций, которые участвуют в серьезных преступлениях по всему миру, является продолжением наших систематических усилий по выявлению и подрыву этих опасных групп и по защите финансовой системы США от их незаконной деятельности»,– сказал заместитель министра по вопросам терроризма и финансовой разведки Дэвид Коэн.
«Братский круг» является транснациональной группой, сосредоточенной в странах бывшего Советского Союза. Этими двумя перечисленными компаниями являются «Авуар 000», которая имеет юридический адрес в Самаре, Россия, и принадлежит Александру Мануйлову, а также «Гуга Арм», зарегистрированная в Карловых Варах, Чешская Республика, и принадлежащая Лазарю Шайбазяну. Мануйлов и Шайбазян были перечислены Министерством финансов США индивидуально в феврале 2012 года вместе с Владиславом Леонтьевым, описанным в качестве ключевого члена преступного синдиката.