Նիգերիայի հյուսիսում գտնվող  Չադ լճի ափի Բագա ավանում «Բոքո հարամ» կազմակերպության գրոհայինները 20 խաղաղ բնակչի են սպանել: Այս մասին հայտնում են Նիգերիայի լրատվամիջոցները:
Ըստ զինվորական շրջանակների աղբյուրների տվյալների` Նիգերիայի հյուսիս-արեւելքում ոստիկանների եւ բանակի համատեղ գործողությունն ահաբեկիչներին զրկել է իրենց հիմնական կայաններից եւ ստիպել նահանջել դժվարամատույց լեռնային վայրեր` Կամերունի սահմանին մոտ:  Այնտեղ նրանք խմբավորվում են եւ նոր հարձակումներ նախապատրաստում, հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Նիգերիայի նախագահ Գուդլակ Ջոնաթանը մայիսի 14-ին Բորնո, Յոբե եւ Ադամավա հյուսիսային նահանգներում արտակարգ դրություն էր հայտարարել:  Այնտեղ զորքեր էին ուղարկվել, որոնք Չադ լճի մերձակա տարածքներն ահաբեկիչներից ազատագրելուն ուղղված գործողություններ էին ձեռնարկել:  Ձգտելով վախեցնել եւ վերահսկել բնակչությանը`  «Բոքո հարամի» գրոհայինները հաճախ են հարձակվում քաղաքացիական օբյեկտների վրա: Վերջին ամսվա ընթացքում ահաբեկիչները հարձակվել են 4 դպրոցի վրա` սպանելով տասնյակ աշակերտների:

Боевики террористической организации «Боко харам» расстреляли из автоматического оружия 20 мирных жителей в поселке Бага на берегу озера Чад на севере Нигерии. Об этом сообщают сегодня нигерийские СМИ.
По информации военных источников, совместная операция армии и полиции на северо-востоке Нигерии лишила террористов их основных баз и вынудила уйти в труднодоступные горные районы на границе с Камеруном. Там они перегруппировываются и готовят новые вылазки, передает ИТАР-ТАСС
Президент Нигерии Гудлак Джонатан объявил 14 мая чрезвычайное положение в северных штатах Борно, Йобе и Адамава. Туда были направлены войска, которые провели операцию по освобождению от боевиков удаленных территорий у озера Чад. Стремясь запугать и поставить под контроль население, боевики «Боко харам» все чаще совершают вылазки против гражданских объектов. За последний месяц террористы напали на 4 школы, убиты несколько десятков учеников.