«Արմավիա» ավիաընկերությունը նախօրեին ներկայացրել է Երեւան-Թել-Ավիվ-Երեւան չվերթը: Ավիաընկերության նախագահ Միխայիլ Բաղդասարովի խոսքով, մարտի 28-ին բացված չվերթը թույլ կտա ակտիվացնել երկու երկրների միջեւ կապերը եւ զգալիորեն հեշտացնել հայերի այցերը Իսրայել: Միխայիլ Բաղդասարովը հույս ունի, որ հետաքրքրությունը երկկողմ կլինի, Հայաստանի պատմամշակութային վայրերը կհետաքրքրեն Իսրայելի քաղաքացիներին:
Իր հերթին ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Էդգար Կարապետյանը տեղեկացրել է, որ չվերթները կիրականացվեն շաբաթը երկու անգամ՝ հինգշաբթի եւ կիրակի, А-320 եւ А-319 ինքնաթիռներով: Տոմսի արժեքը կկազմի 350 եվրո յուրաքանչյուր ուղղությամբ: Թռիչքի ժամկետը կկազմի երկու ժամ, ինչը զգալիորեն կնվազեցնի ուղեւորների ժամանակը, որոնք նախկինում ստիպված էին թռչել Թբիլիսիից:

Yesterday “Armavia” air-company presented direct Yerevan-Tel Aviv-Yerevan flight, operating starting March 28, that according to company’s president Mikhail Baghdasarov will enable active communication between the countries and facilitate traveling to Israel. He expressed hope that the mutually advantageous initiative will assist frequent visits to cultural-historic sights in both Armenia and Israel.
Commercial Director Edgar Karapetyan informed that the flights will be carried out twice a week – Thursdays and Sundays by А-320 and А-319 airbuses. Round trip airfare is around €350 with 2-hour time en route, that dramatically reduces the duration of previous ones for Armenians taking Tbilisi flights.