«Արմավիա» ավիաընկերությունը նախօրեին ներկայացրել է Երեւան-Թել-Ավիվ-Երեւան չվերթը: Ավիաընկերության նախագահ Միխայիլ Բաղդասարովի խոսքով, մարտի 28-ին բացված չվերթը թույլ կտա ակտիվացնել երկու երկրների միջեւ կապերը եւ զգալիորեն հեշտացնել հայերի այցերը Իսրայել: Միխայիլ Բաղդասարովը հույս ունի, որ հետաքրքրությունը երկկողմ կլինի, Հայաստանի պատմամշակութային վայրերը կհետաքրքրեն Իսրայելի քաղաքացիներին:
Իր հերթին ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Էդգար Կարապետյանը տեղեկացրել է, որ չվերթները կիրականացվեն շաբաթը երկու անգամ՝ հինգշաբթի եւ կիրակի, А-320 եւ А-319 ինքնաթիռներով: Տոմսի արժեքը կկազմի 350 եվրո յուրաքանչյուր ուղղությամբ: Թռիչքի ժամկետը կկազմի երկու ժամ, ինչը զգալիորեն կնվազեցնի ուղեւորների ժամանակը, որոնք նախկինում ստիպված էին թռչել Թբիլիսիից:

Авиакомпания «Армавиа» презентовала накануне рейс Ереван – Тель–Авив – Ереван. По словам президента авиакомпании Михаила Багдасарова, открывшийся 28 марта регулярный рейс позволит активизировать контакты между двумя странами и значительно облегчит армянам поездку в Израиль. Михаил Багдасаров надеется, что интерес будет двусторонним: культурно-исторические места Армении, заинтересуют граждан Израиля.
В свою очередь коммерческий директор компании Эдгар Карапетян проинформировал, что рейсы будут осуществляться два раза в неделю — в четверг и в воскресенье — самолетами А-320 и А-319. Стоимость билетов составляет около 350 евро в оба направления. Время полета — до 2 часов, что значительно сокращает время пассажирам, которые вынуждены были до этого времени вылетать из Тбилиси.