Գերմանիայի երկու քաղաքացիներ, որոնց Լիբանանում անհայտ անձինք առեւանգել էին, գերությունիզ ազատվել են ու ձերբակալվել թմրանյութերի անօրինական շրջանառության մեղադրանքով:
Գերմանիայի քաղաքացիներին ազատել են առեւանգումից մի քանի ժամ անց, ինչից հետո ոստիկանությունը ձերբակալել է նրանց: Մեղադրանքի վերաբերյալ մանրամասներ չեն հաղորդում հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
AP գործակալության տվյալներով՝ առեւանգողների ձերբակալման փորձի ժամանակ հրաձգության հետեւանքով զոհվել է լիբանանցի զինվորական: Գերիների ազատման մասին այլ տվյալներ չեն հաղորդում:
ԳԴՀ քաղաքացիներին առեւանգել էին մարդիկ Mercedes-ML մակնիշի մեքենայով Բեքա հովտի հյուսիսային հատվածի շրջաններից մեկում: Չարագործները փորձել են գերվածներից մեկի հաշվեհամարից կանխիկ գումար հանել Շլիֆ բնակավայրի ОМТ-ում (Online Money Transfer): ОМТ աշխատակիցները հրաժարվել են գումար տրամադրել, ինչից հետո հանցագործների գերվածների հետ փախուստի են դիմել անհայտ ուղղությամբ: Գործակալության տվյալներով՝ առեւանգողները կապ են հաստատել գերիներից մեկի ընկերոջ հետ ու փրկագին են պահանջել:

Двое граждан Германии, которых неизвестные похитили в Ливане, освобождены из плена и арестованы по обвинению в незаконном обороте наркотиков.
Граждан Германии освободили через несколько часов после похищения, после чего их арестовала полиция. Подробностей обвинения не приводится, сообщает РИА Новости.
По данным агентства AP, в ходе перестрелки при попытке задержания похитителей погиб ливанский солдат. Других деталей освобождения пленных не сообщается.
Граждане ФРГ были захвачены вооруженными людьми на автомобиле Mercedes-ML в одном из районов на севере долины Бекаа. Злоумышленники попытались, угрожая оружием, снять наличные со счета одного из пленных в офисе ОМТ (Online Money Transfer) в местечке Шлифа (Бекаа). Сотрудники ОМТ отказались выдать деньги, после чего похитители с заложниками скрылись в неизвестном направлении. По данным агентства, похитители связались с друзьями одного из похищенных и потребовали выкуп.