Վոլգոգրադի երկաթուղային կայարանում պայթյունի հետեւանքով երկու հայուհիներ են վիրավորվել, որոնցից մեկը Հայաստանի քաղաքացի է: Վիրավորվել են Նինա Մարտունիի Հարությունյանը(1981թ. ծնված) եւ Սուսաննա Սերգեյի Գրիգորյանը(1978թ. ծնված): Ընդհանուր առմամբ, Վոլգոգրադի բժշկական հաստատություններում են գտնվում 36 մարդ, որոնց թվում Վոլգոգրադի, Մոսկվայի, Իվանովոյի մարզերի եւ Ուդմուրտիայի հանրապետության բնակիչներ են:
Վոլգոգրադի մարզի առողջապահության նախարարությունը հրապարակել է վիրավորների նախնական ցուցակները: Վոլգոգրադի երկաթուղային կայարանում պայթյունը տեղի է ունեցել կիրակի օրը Մոսկվայի ժամանակով 12:45-ին: ՆԱԿ տվյալների համաձայն՝ գործել է չհայտնաբերված պայթուցիկ սարք, ենթադրաբար՝ մահապարտ ահաբեկչուհու կողմից: Նախնական տվյալների համաձայն՝ պայթյունի հետեւանքով զոհվել է նվազագույնը 14 մարդ, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:

Вследствие взрыва на железнодорожном вокзале Волгограда среди раненных две армянки, одна из которых является гражданкой Армении. Ранены Арутюнян Нина Мартуниевна (1981 года рождения), и Григорян Сусана Сергеевна (1978 года рождения). В общей сложности, в медицинских учреждениях Волгограда находятся 36 человек, среди них — жители Волгоградской, Московской, Ивановской областей, республики Удмуртия.
Министерство здравоохранения Волгоградской области опубликовало предварительные списки раненых. Взрыв на железнодорожном вокзале в Волгограде прогремел в 12.45 мск воскресенья. По данным НАК, сработало неустановленное взрывное устройство, предположительно, взрыв произвела террористка-смертница. По предварительным данным, в результате взрыва погибли не менее 14 человек, передает РИА Новости.