Ամանորի գիշերը՝ դեկտեմբերի 31-ից մինչեւ հունվարի 1-ը, «Շտապօգնությունը» Երեւանում սպասարկել է 770 կանչ։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Շտապօգնություն» ՓԲԸ-ի տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանը։
Նա նշեց, որ «Շտապօգնության» աշխատանքը շատ լարված է եղել, կանչերը, նախորդ տարվա համեմատ, ավելի քան 100-ով շատ է եղել։ 770 կանչերից 140-ի դեպքում հոսպիտալացրել են։
Թագուհի Ստեփանյանն ասաց, որ կանչերի մեծամասնությունը կապված էր սիրտ-անոթային հիվանդությունների հետ, հիմնական դիմողները եղել են խրոնիկ հիվանդները, որոնց մոտ Ամանորի գիշերը սրացումներ են նկատվել։ Ինչ վերաբերում է թունավորման դեպքերին, Թագուհի Ստեփանյանն ասաց, որ սննդային թունավորման դեպքեր չեն գրանցվել, եղել է գազից թունավորման դեպք, որը, բարեբախատաբար, մահացու ելք չի ունեցել։

В новогоднюю ночь, с 31 декабря по 1 января, Служба скорой помощи в Ереване получила 770 вызовов. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сообщила директор ЗАО «Скорая помощь» Тагуи Степанян. Она отметила, что работа Службы скорой помощи была очень напряженной – в сравнении с прошлым годом было получено примерно на 100 вызовов больше. В случае 140 вызовов из 770 полученных понадобилась госпитализация.
Тагуи Степанян отметила, что большинство вызовов были связаны с сердечнососудистыми заболеваниями, в основном обращались хронические больные, у которых в новогоднюю ночь было обострение. Что касается случаев отравления, то директор Службы скорой помощи сказала, что случаев пищевого отравления не было зарегистрировано, но был один случай отравления газом – к счастью, без летального исхода.