Ինչպես նախկինում հաղորդում էր NEWS.am-ը, Իռլանդիայի մայրաքաղաք Դուբլինի 39-ամյա բնակիչ Թոմաս Օ’Գորմանը վախճանվել է դանակի բազմաթիվ հարվածներից, որոնք, ինչպես կարծում է ոստիկանությունը, ստացել էր շախմատային խաղի ընթացքում:
Իռլանդական մայրաքաղաքի ոստիկանությունը հետաքննում է կրոնական գործչի դաժան սպանության դեպքը, որին դանակահարել է շախմատային խաղի իր մրցակիցը: Հերթական քայլից հետ չարագործը դանակով կտրել է երկրորդ խաղացողի կոկորդը, հետո կերել է նրա ներքին օրգաններից մեկի մի մասը, հաղորդում է NEWSru.com-ը՝ վկայակոչելով The Irish Mirror-ին:
Հանցագործությունը, որը նման էր ծիսական բնույթ ունեցողի, իրագործվել է հունվարի 12-ին, երբ 39-ամյա կաթոլիկ Թոմ Օ՛ Գորմանը հյուր է հրավիրել է Իտալիայի 34-ամյա քաղաքացու՝ ծագումով սիցիլիական Պալերմո քաղաքից: Տղամարդիկ սկսել են շախմատ խաղալ, որի ընթացքում վեճ է սկսվել: Այն ժամանակ օտարերկրացին վերցրել է մարզաքարն ու սկսել է ծեծել մրցակցին: Հետո իտալացին զինվել է դանակով ու ավարտին հասցրել հաշվեհարդարը՝ շախմատիստին հասցնելով դանակի բազմաթիվ հարվածներ:
Չարագործը պատռել է Օ՛Գորմանի կրծքավանդակն ու կերել ներքին օրգանները: Հանիբալիզմի մեջ մեղադրվողը հարցաքննության ժամանակ հայտնել է, որ կերելէ  Թոմի սիրտը: Սակայն դատափորձաքննությունը ցույց է տվել, որ սպանվածի մեկ թոքն էր բացակայում:
Հաղորդում են, որ Թոմը 10 տարվա ընթացքում ծառայել է իր տան հարեւանությամբ գտնվող վանքում: Տեղի քահանայի խոսքով՝ Օ՛գորմանը հիանալի ու աստվածավախ ջենթլմեն: Նա նաեւ բարեկիրթ էր, ստացել էր երկու բարձրագույն կրթություն:

Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am 39-летний житель ирландской столицы Дублина Томас О’Горман скончался от множественных ножевых ранений, полученных в ходе шахматной партии.
Полиция ирландской столицы расследует зверское убийство религиозного деятеля, которого зарезал его партнер по игре в шахматы. После очередного хода злоумышленник перерезал горло второму игроку, а потом съел часть его внутреннего органа, сообщает NEWSru.com со ссылкой на The Irish Mirror.
Преступление, похожим на ритуальное, было совершено в 12 января, когда 39-летний католик Том О'Горман пригласил 34-летнего гражданина Италии, выходца из сицилийского города Палермо в гости. Мужчины сели играть в шахматы, во время которой между ними вспыхнула ссора. Тогда иностранец схватил гантель и стал избивать ею оппонента. Затем итальянец вооружился ножом и довершил расправу, нанеся шахматисту множество ран.
Злоумышленник вскрыл грудную клетку у О'Гормана и употребил в пищу его внутренности. На допросе подозреваемый в каннибализме сказал, что съел сердце Тома. Однако проведенная судмедэкспертиза показала, что у погибшего отсутствует одно легкое.
Сообщается, что Тома в течение 10 лет был служителем евхаристии, отправляя культ в часовне рядом со своим домом. По словам местного священника, О'Горман был прекрасным и набожным джентльменом с кротким нравом. Он также был интеллигентом с двумя высшими образованиями.