2010 թվականի առաջին եռամսյակի տնտեսական արդյունքները ցույց տվեցին, որ դրական միտումներ են նկատվել եւ նախորդ տարվա նույն ժամանակի հետ համեմատած 5.5%-ի աճ է գրանցվել: Այսօր` մայիսի 7-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր, տնտեսագետ վարդան Բոստանջյանը:
«Սա չի նշանակում, որ տնտեսական ճգնաժամից դուրս ենք եկել, սակայն գրանցված աճը դրա համար լավ նախադրյալ է»,- ասաց նա:
ԱԺ պատգամավորի պնդմամբ, տնտեսական արդյունքների դրական միտումներն ամենեւին էլ պայմանավորված չեն տարվա վերջին կուտակված մուտքերով, ինչպես նշում է ընդդիմությունը:
«Այս միտումներն ընդհանրապես բնութագրական չեն լինում տարվա սկզբի ամիսներին, դա էլ կարեւոր հանգամանք է, եւ ցույց է տալիս, որ դրանք, ըստ էության, ունեն կայուն հեռանկարներ»,-հավելեց Բոստանջյանը։

The economic results of the 1st quarter of 2010 showed favorable tendencies, and 5.5% economic growth was registered as compared with the corresponding period last year, Vardan Bostanjyan, a Prosperous Armenia parliamentary faction member, told journalists on May 7.
“It does not mean we have overcome the economic crisis, but the growth is a good prerequisite,” he said.
According to him, the favorable tendencies are not at all the result of receipts registered late last year, as the Opposition claims.
“The tendencies are not typical of the first months of the year, which shows that they are stable,” Bostanjyan said.