2010 թվականի առաջին եռամսյակի տնտեսական արդյունքները ցույց տվեցին, որ դրական միտումներ են նկատվել եւ նախորդ տարվա նույն ժամանակի հետ համեմատած 5.5%-ի աճ է գրանցվել: Այսօր` մայիսի 7-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր, տնտեսագետ վարդան Բոստանջյանը:
«Սա չի նշանակում, որ տնտեսական ճգնաժամից դուրս ենք եկել, սակայն գրանցված աճը դրա համար լավ նախադրյալ է»,- ասաց նա:
ԱԺ պատգամավորի պնդմամբ, տնտեսական արդյունքների դրական միտումներն ամենեւին էլ պայմանավորված չեն տարվա վերջին կուտակված մուտքերով, ինչպես նշում է ընդդիմությունը:
«Այս միտումներն ընդհանրապես բնութագրական չեն լինում տարվա սկզբի ամիսներին, դա էլ կարեւոր հանգամանք է, եւ ցույց է տալիս, որ դրանք, ըստ էության, ունեն կայուն հեռանկարներ»,-հավելեց Բոստանջյանը։

Экономические результаты первого квартала 2010 г. выявили положительные тенденции, и по сравнению с тем же периодом прошлого года был отмечен рост 5,5%. Сегодня, 7 мая, в ходе встречи с журналистами подобную точку зрения выразил депутат от фракции партии «Процветающая Армения», экономист Вардан Бостанджян.
«Это не означает, что мы вышли из экономического кризиса, однако зарегистрированный рост является хорошей предпосылкой для этого»,— сказал он.
По утверждению депутата Национального собрания, положительные тенденции экономических результатов вовсе не обусловлены накопленными в конце года поступлениями, как говорит об этом оппозиция.
«Эти тенденции вообще не характерны для месяцев начала года, и это важное обстоятельство, показывающее, что они, по сути, имеют стабильные перспективы»,— добавил Бостанджян.