Ընդդիմությունը ոչինչ չի անում, միայն խոսում է, խոսում եւ կրկին խոսում։ Այս մասին հունիսի 21-ին խորհրդարանում հայտարարել է ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանը։
Նա ափսոսանք է հայտնել, որ ընդդիմադիր կուսակցությունների ներկայացուցիչները լքեցին դահլիճը եւ չեն մասնակցում աշխատանքին:
«Ընդդիմությունը միայն անիմաստ ցանկանում է ապացուցել, որ ինքն ընդդիմություն է: Սակայն նա պետք է արտահայտի իր՝ մեծամասնությունից տարբերվող կարծիքը կառավարության օրինագծերի վերաբերյալ:  Իսկ մեր գործընկերները լռում են մեր հասարակության համար նույնիսկ այսպիսի  հրատապ օրինագծի դեպքում, ինչպիսին են հարկային առավելությունները փոքր բիզնեսի համար», - հայտարարել է Եսայանը:
Նշենք, «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններն առաջին ընթերցմամբ ընդունվել են 67 «կողմ» ձայնով։ Ընդդիմությունը իշխանական կուսակցությանը մեղադրել էր՝ ասելով, որ իրականում 64 մարդ է քվեարկել, ինչը պատգամավորների ընդհանուր թվի կեսից էլ քիչ է, ուստի քվեարկությունն անվավեր է։

Оппозиция не делает ничего – лишь говорит, говорит и снова говорит. Об этом заявила 21 июня в парламенте Армении депутат от правящей республиканской партии Армении Маргарит Есаян. Она выразила сожаление в связи с тем, что представители оппозиционных партий покинули зал и не участвуют в работе законодательного органа.
«Оппозиция всего лишь хочет бессмысленно доказать, что она оппозиция. Но она должна выражать свое, отличное от большинства мнение по законопроектам правительства. А наши коллеги молчат даже по такому насущному для общества законопроекту, как налоговые льготы для малого бизнеса», - заявила Есаян. Отметим, после принятия в первом чтении поправок к Закону «О накопительных пенсиях», оппозиция - АРФ Дашнакцутюн и Армянский национальный конгресс - обвинила депутатов власти в голосовании за отсутствующих коллег. Законопроект прошел в первом чтении 67 голосами «за», но по словам оппозиционеров, в зале находилось лишь 64 депутата от правящей партии.