Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խոսքերը 1000% տոկոս ճշմարտություն են: Այդ մասին այսօր՝  հունիսի 25-ին, հայտարարել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անցամ Վարդան Փոստանջյանը՝ մեկնաբանելով երկրորդ նախագահ Քոչարյանի ոչ վաղ հարցազրույցը: «Մի մոռացեք, որ նախագահի խոսքը միշտ էլ նախագահի խոսք է: Եթե նա նույնիսկ նախկին նախագահ է, եւ եթե ըստ ձեզ՝ ոչ այդքան հաջողակ: Սակայն քննադատությունը տեղին էր եւ մտահոգություն առիթ է տալիս», ասաց Բոստանջյանը:
Բոստանջյանի խոսքով՝ այսուհետ կարեւոր չէ՝ պետությունը ում է պատրաստվում հանձնել Որոտանի կասկադը. ռուսական ընկերությա՞ն, թե՞ ամերիկյան: Եթե երկիրը մասնատում են, ապա կարեւոր չէ՝ այդ պատառը ռուսներին կհասնի, թե ամերիկացիներին: Դիտողությանը, որ Քոչարյանը դրական է գնահատել այն հանգամանքը, որ կասկադը կվաճառվի հենց ամերիկյան ընկերությանը, Բոստանջյանը պատասխանեց. «Ես մեր երկրի շահերից եմ ելնում: Իսկ նրանք հաշվի են առնում տնտեսական անկախությունը եւ այն ինքնուրույն պահելու ընդունակությունը»:
Հիշեցնենք, հունիսի 23-ին Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը Yerkir.am-ին տված հարցազրույցում հերթով անդրադարձել էր հանրության մեջ առկա «ամենաթեժ» թեմաներին. Որոտանի ՀԷԿ-երի համալիրի վաճառքին, ճանապարհային տեսախցիկներին եւ վճարովի ավտոկայանատեղիներին: Քոչարյանը շոշափել էր նաեւ 100%-անոց համամասնական ընտրակարգին անցնելու թեման՝ նշելով դրա առավելությունները:

В словах второго президента Армении Роберта Кочаряна 1000% правды. Об этом заявил журналистам 25 июня экономист, член партии «Процветающая Армения» Вардан Бостанджян, комментируя недавнее интервью второго президента Роберта Кочаряна. «Не забывайте, что слова президента – это всегда слова президента. Даже если это экс-президент, и если он вам кажется не совсем успешным. Но критика была очень уместной и заставляет задуматься», - сказал он.
По словам Бостанджяна, отнюдь не важно, кому государство хочет отдать Воротанский каскад: российской компании или американской. Если страну растаскивают на куски, то неважно, какой кусок кому достанется – русским или американцам. На замечание, что Роберт Кочарян назвал позитивным моментом в сделке по Воротанскому каскаду именно его продажу американской компании, Бостанджян ответил: «Я – за интересы нашей страны. А они подразумевают экономическую независимость и способность поддерживать экономику самостоятельно».
Напомним, что 23 июня второй президент Армении Роберт Кочаря по очереди коснулся самых «горячих» в обществе тем: продажи Воротанского каскада ГЭС, дорожных камер слежения и платных паркингов. Кочарян затронул и вопрос перехода на выборы в парламент по 100% пропорциональной системе, поддержав инициативу оппозиции, хотя в годы своего правления выступал против.