Ֆրանսիայի վերջին առաջին տիկին Վալերի Տրիերվեյլերը առաջ է անցել իր նախորդ Կարլա Բրունիից՝ անձնական ծախսերի առումով: Ելիսեյան պալատի փոխանցմամբ՝ նախորդ տարի Ֆրանսուա Օլանդի նախկին ընկերուհին իր վրա ծախսել է 481 հազար եվրո:
Ինչպես հաղորդում է The Guardian-ը, Տրիերվեյլերի օգնականները ֆրանսիական բյուջեի վրա նստել են 390 հազար եվրո, իսկ ավելի քան 80 հազար եվրո նախկին առաջին տիկինը ծախսել է գործուղումների վրա:
Ֆրանսուա Օլանդը Վալերի Տրիերվեյլերից բաժանման մասին հայտարարել է հունվարի վերջին այն բանից հետո, երբ Closer տաբլոիդը հրապարակել էր Ֆրանսիայի նախագահի եւ դերասանուհի Ժյուլի Գայայի սիրային լուսանկարները:
Օլանդն ու Տրիերվեյլերը պաշտոնապես ամուսնացած չէին, բայց 2007-ից ֆրանսուհին նրա մշտական զուգընկերն էր:

Последняя первая леди Франции Валери Триервейлер обошла свою предшественницу Карлу Бруни по затратам на личные расходы. По данным Елисейского дворца, в прошлом году экс-подружка Франсуа Олланда потратила на себя 481 тысячу евро
Как сообщает The Guardian, 5 личных помощников Триервейлер обошлись французскому бюджету в 390 тысяч евро, а более 80 тысяч евро бывшая первая леди потратила на командировочные расходы.
Франсуа Олланд объявил о разрыве с Валери Триервейлер в конце января, после того как таблоид Closer опубликовал материал с фотографиями, которые послужили доказательством тайной любовной связи президента Франции и актрисы Жюли Гайе.
Олланд и Триервейлер официально не были женаты, но с 2007 года француженка была его постоянной спутницей.