Ուկրաինայի ՆԳՆ-ն օգոստոսի 4-ին հետախուզում է հայտարարել ՌԴ Պետդումայի պատգամավորներ Վլադիմիր Ժիրինովսկու, Սերգեյ Միրոնովի եւ Գենադի Զյուգանովի նկատմամբ: «Ուկրաինսկայա պրավդա»-ի փոխանցմամբ, այս մասին տեղեկացվում է ՆԳՆ կայքում:
Ռուսական պատգամավորներին կասկածում են Ուկրաինայում զինյալներին աջակցելու եւ ֆինանսավորելու, ինչպես նաեւ այդ երկրի տարածքային ամբողջականության դեմ ոտնձգության համար:
Ավելի վաղ ուկրաինական իրավապահ մարմինները քրեական գործ էին հարուցել Ժիրինովսկու, Զյուգանովի եւ Միրոնովի դեմ:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 2-ին Ժիրինովսկուն հարցաքննության էին կանչել Ուկրաինայի ՆԳՆ գլխավոր քննչական վարչություն: ՌԼԴԿ-ի ղեկավարից բացի, Կիեւում ցանկանում էին հարցաքննել նաեւ ՌԴԿԿ առաջնորդ Գենադի Զյուգանովի, գործարար Կոնստանտին Մալաֆեեւին, ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուին:

Министерство внутренних дел Украины 4 августа объявило в розыск депутатов Государственной Думы России Владимира Жириновского, Сергея Миронова и Геннадия Зюганова. Об этом сообщается  на сайте МВД, передает «Украинская Правда».
Российские депутаты подозреваются в поддержке и финансировании вооруженных боевиков в Украине, а также в посягательстве на ее территориальную целостность.
Ранее украинские правоохранители возбудили дела против Жириновского, Зюганова и Миронова.
Напомним, что 2 августа Жириновского вызвало на допрос Главное следственное управление МВД Украины. Вместе с лидером ЛДПР в Киеве также хотели допросить лидера КПРФ Геннадия Зюганова, бизнесмена Константина Малафеева и министра обороны России Сергея Шойгу.