«ՅՈՒԿՕՍ»-ի նախկին ղեկավար Միխայիլ Խոդորկովսկին չի պատրաստվում ներկա գտնվել Մերձմոսկվայում իր մոր թաղմանը: Այդ մասին հայտարարել է Խոդորկովսկու մամուլի քարտուղար Օլգա Պիսպանենը:
Նրա խոսքով՝ Խոդորկովսկու մոր մահվան արարողությունը տեղի կունենա երկուշաբթի՝ օգոստոսի 11-ին, Կորալովում:
«Խոդորկովսկին չի գա Ռուսաստան, քանի որ ոչ ոք չի հանել նրա գումարային պահանջները», - պարզաբանել է մամուլի քարտուղարը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Հիշեցնենք, որ 2013թ. դեկտեմբերի 20-ին Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել էր 11 տարվա ազատազրկման դատապարտված Միխայիլ Խոդորկովսկու ներման հրամանը: Այդ նույն օրը նախկին նավթային օլիգարխը ազատ է արձակվել եւ մեկնել Գերմանիա:

Бывший глава ЮКОСа Михаил Ходорковский не собирается посещать похороны матери, которые запланированы в Подмосковье. Об этом заявила пресс-секретарь Ходорковского Ольга Писпанен.
По ее словам, похороны матери Ходорковского состоятся в понедельник, 11 августа, в Кораллово.
«Ходорковский не приедет в Россию, так как с него никто не снимал денежные претензии», — пояснила пресс-секретарь, сообщает РИА Новости
Напомним 20 декабря 2013 года указ о помиловании осужденного на 11 лет Михаила Ходорковского подписал Владимир Путин, в этот же день бывший нефтяной олигарх вышел на свободу и улетел в Германию.
Марина Ходорковская ушла из жизни в Берлине в возрасте 79 лет. В последнее время женщина болела и проходила лечение за границей.