Ամերիկյան United Airlines ընկերության 233 ուղեւոր տեղափոխող Boeing-777 ինքնաթիռը բռնկման պատճառով վթարային վայրէջք է կատարել Կանադայի արեւելքում գտնվող Նոր Շոտլանդիա նահանգի Հալիֆաքս օդանավակայանում, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով Associated Press գործակալությանը:
Ինքնաթիռն իրականացում էր Նյու-Ջերսի - Բրյուսել թռիչքը:
Փիթեր Սփերվեյ օդանավակայանի մամուլի քարտուղարի հաղորդմամբ, օդաչուն որոշում է ընդունել վթարային վայրէջք կատարել մոտակա օդանավակայանում: Մամուլի քարտուղարի խոսքով՝ բռնկումը սկսել է ինքնաթիռի մեկուսացված գոտում եւ մինչեւ վայրէջքն արդեն մարվել:

Boeing-777 американской компании United Airlines с 233 пассажирами на борту совершил экстренную посадку в аэропорту Галифакс в провинции Новая Шотландия на востоке Канады из-за возгорания на борту, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство Associated Press.
Рейс 999 United Airlines следовал по маршруту Нью-Джерси — Брюссель.
Как сообщает пресс-секретарь аэропорта Питер Спервей, пилот самолета принял решение совершить экстренную посадку в ближайшем аэропорту. По словам пресс-секретаря, возгорание началось в изолированной зоне самолета и было потушено еще до посадки.