ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը եւ ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան տիկին Քեթրին Լիչը, այսօր՝ օգոստոսի 6-ին, քննարկել են ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում եւ հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ տիկին Լիչն իր ցավակցություններն է հայտնել վերջին օրերին տեղի ունեցած միջադեպերի ժամանակ զոհված զինծառայողների ընտանիքներին: Սեյրան Օհանյանն իր հերթին ներկայացրել է իրադրությունը ուժերի շփման գծում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարն ու Միացյալ Թագավորության դեսպանն իրենց մտահոգություններն են կիսել լարվածության աճի վերաբերյալ եւ երկուստեք կարեւորել իրավիճակը կայունացնելու անհրաժեշտությունը: Զրուցակիցները վերահաստատել են հակամարտությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում բացառապես խաղաղ բանակցային ճանապարհով լուծելու դիրքորոշումը:

Министр обороны Армении Сейран Оганян и Чрезвычайный и полномочный посол Соединенного Королевства Кэтрин Лич 6 августа обсудили ситуацию на линии соприкосновения вооруженных сил Карабаха и Азербайджана и на армяно-азербайджанской границе.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны Армении, Кэтрин Лич выразила соболезнования семьям военнослужащих, погибших вследствие инцидентов в последние дни. Сейран Оганян, в свою очередь, представил ситуацию на линии соприкосновения.
Министр обороны Армении и посол Великобритании выразили обеспокоенность в связи с ростом напряженности и подчеркнули необходимость стабилизации ситуации. Собеседники вновь подтвердили позицию, что конфликт должен быть решен в рамках Минской группы ОБСЕ исключительно путем мирных переговоров.