ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ պարոն Դավիթ Տոնոյանն, այսօր՝ սեպտեմբերի 10-ին, ընդունել է ԳԴՀ դաշնային պաշտպանության նախարարության պատվիրակությանը, որը սեպտեմբերի 9-ից 10-ը Երեւանում էր գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում հայ-գերմանական երկկողմ ռազմական համագործակցության բանակցություններին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպումների եւ բանակցությունների արդյունքում ամփոփվել են 2014թ. երկկողմ համագործակցության ծրագրի արդյունքներն եւ ձեռքբերումները, մշակվել է 2015 հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ծրագրի նախագիծը:
Կողմերը բարձր են գնահատել վերջին տարիներին համագործակցության բնագավառում կատարված աշխատանքը, այն պայմանականորեն բաժանելով երեք ուղղությունների` աջակցություն ՀՀ պաշտպանական բարեփոխումներին, ռազմական կրթություն եւ համատեղ մասնակցություն Աֆղանստանում միջազգային կայունության ապահովման գործողություններին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել պահպանել համագործակցության զարգացման դինամիկան` փոխգործակցելիության հաստատված մակարդակը զարգացնելու նպատակով:

YEREVAN. – Armenian First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan on Wednesday received a delegation from the Federal Ministry of Defence of Germany.
The delegation is in capital city Yerevan, between Tuesday and Wednesday, to participate in the Armenian-German bilateral military cooperation talks.
The parties gave a high assessment to this cooperation and conditionally divided it into three areas: assistance to Armenia’s defense reforms; military education; and joint participation in the international operations to ensure stability in Afghanistan.
In addition, an agreement was reached to maintain the dynamics for the development of cooperation, and in order to increase the level of interoperability.