Հոկտեմբերի 24-ին շատերին չէր խանգարի հետեւել Ազատության հրապարակում հնչելիք կարգախոսներին: Այս մասին, այսօր՝ հոկտեմբերի 21-ին, ԱԺ-ում հայտարարությունների ժամին իր ելույթում նշեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վահան Բաբայանը:
Նրա խոսքով՝ մարդիկ գալու են հանրահավաք «ոչ» ասելու երկրի իշխանություններին եւ տիրող մթնոլորտին:
Նրա ներկայացմամբ՝ ակնհայտ է, որ իշխանությունն ի վիճակի չէ կառավարել այնպես, ինչպես նախկինում, ուստի «առաջիկա ամիսներին բազմաթիվ հրաժարականներն» անխուսափելի կլինեն:
«Հոկտեմբերի 10-ին դուք տեսաք, թե  ինչ է կատարվում Ազատության հրապարակում: Նույնը կրկնապատկված մասշտաբով կլինի հոկտեմբերի 24-ին: Իսկ նրանց, որոնք վստահ չեն, որ ինչ-որ բան կարող է տեղի ունենալ, կպատասխանեմ. Ոչ ոք չէր հավատում որ հրաժարական կտան այնպիսի մարդիկ, ինչպիսիք են Շեւարդնաձեն ու Ասկար Ակաեւը»,-ընդգծեց Բաբայանը:
Հիշեցնենք, որ հկտեմբերի 24-ին ոչ իշխանական ուժերի քառյակը (ԲՀԿ, ՀԱԿ, «Ժառանգություն», ՀԺԿ) կացկացնի իր երկրորդ հանրահավաքը:

24 октября многим не помешает прислушаться к лозунгам на Площади Свободы. Об этом заявил в парламенте Армении 21 октября депутат от «Процветающей Армении» Ваан Бабаян. По его словам, люди придут на митинг сказать «нет» нынешним властям и атмосфере в стране.
Очевидно, добавил он, что власть не в состоянии править так, как раньше. Поэтому «многочисленные отставки в ближайшие месяцы» очевидны. О моральной атмосфере говорит также растущая эмиграция. «10 октября вы увидели, что происходит на Площади Свободы. То же в удвоенном масштабе произойдет 24 октября. А тем, кто не уверен, что может что-то произойти, отвечу: никому не верилось, что уйдут в отставку такие люди, как Шеварднадзе или Аскар Акаев», - отметил он.
Напомним, что 24 октября на Площади Свободы в Ереване пройдет второй митинг парламентской тройки («Процветающая Армения», Армянский национальный конгресс, «Наследие»).