Հանրապետական կուսակցությունը խափանել է պատգամավոր Արամ Մանուկյանի հարցով արտահերթ նիստը: Արտահերթ նիստը սկսվել էր ժամը 18:30-ին, ոչ իշխանական ուժերի նախաձեռնությամբ, որոնք հավաքել էին անհրաժեշտ 44 ստորագրությունները: Պատգամավորները պահանջում էին արտահերթ նիստ գումարել՝ հաստատելու Արամ Մանուկյանի դեմ հարձակումը դատապարտող հայտարարությունը եւ պահանջելու պատասխանատու պաշտոնյաներին պատժել:
Նիստին ՀՀԿ-ից ոչ ոք չի ներկայացել՝ բացի Գալուստ Սահակյանից եւ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանից: Ներկա են եղել ԲՀԿ, ՀԱԿ, ՀՅԴ, «Ժառանգություն» եւ ՕԵԿ խմբակցությունների պատգամավորները՝ անհրաժեշտ 66-ից միայն 45-ը:
Նիստը ձգվել է երեք ժամով, եթե մինչեւ 21:30-ը քվորում չլինի (ըստ ամենայնի, այդպես էլ կլինի), նիստը ավարտված է համարվելու:
Նշենք, որ Արամ Մանուկյանի դեմ հարձակումը տեղի էր ունեցել դեկտեմբերի 11-ին, իր տան մոտ: Բերման էր ենթարկվել, ապա ստորագրությամբ ազատ արձակվել ոմն Արշակ Սվազյան:

YEREVAN. – The Republican Party of Armenia (RPA) ruined the session on the incident related to opposition MP Aram Manukyan.
Non-ruling parliamentary factions have collected 44 signatures to hold a special session on Monday evening. The lawmakers demanded punishment for the guilty and dismissal of the responsible officials.
Representatives of RPA, except for speaker Galust Sahakyan and one of his deputies Hermine Naghdalyan, ignored the special session.
It will be adjourned for three hours and will be closed unless there is quorum till 9:30p.m.
As reported earlier, an unidentified person assaulted and hit Aram Manukyan, an MP from the Armenian National Congress, in the entrance of the building where he lives on December 11.