Հանրապետական կուսակցությունը խափանել է պատգամավոր Արամ Մանուկյանի հարցով արտահերթ նիստը: Արտահերթ նիստը սկսվել էր ժամը 18:30-ին, ոչ իշխանական ուժերի նախաձեռնությամբ, որոնք հավաքել էին անհրաժեշտ 44 ստորագրությունները: Պատգամավորները պահանջում էին արտահերթ նիստ գումարել՝ հաստատելու Արամ Մանուկյանի դեմ հարձակումը դատապարտող հայտարարությունը եւ պահանջելու պատասխանատու պաշտոնյաներին պատժել:
Նիստին ՀՀԿ-ից ոչ ոք չի ներկայացել՝ բացի Գալուստ Սահակյանից եւ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանից: Ներկա են եղել ԲՀԿ, ՀԱԿ, ՀՅԴ, «Ժառանգություն» եւ ՕԵԿ խմբակցությունների պատգամավորները՝ անհրաժեշտ 66-ից միայն 45-ը:
Նիստը ձգվել է երեք ժամով, եթե մինչեւ 21:30-ը քվորում չլինի (ըստ ամենայնի, այդպես էլ կլինի), նիստը ավարտված է համարվելու:
Նշենք, որ Արամ Մանուկյանի դեմ հարձակումը տեղի էր ունեցել դեկտեմբերի 11-ին, իր տան մոտ: Բերման էր ենթարկվել, ապա ստորագրությամբ ազատ արձակվել ոմն Արշակ Սվազյան:

Правящая Республиканская партия Армении сорвала заседание по делу депутата Арама Манукяна. Внеочередное заседание началось в 18.30 по неправящих сил, собравших для этого необходимые 44 депутатские подписи. Депутаты потребовали провести заседание, чтобы утвердить совместное заявление парламентских фракций, осуждающее нападение на Манукяна, и потребовать наказания для ответственных госчиновников.
На заседание не явилось ни одного депутата от РПА, кроме спикера Галуста Саакяна и одного из заместителей – Эрмине Нагдалян. Присутствовали депутаты 5 неправящих фракций: «Процветающей Армении», Армянского национального конгресса, АРФ Дашнакцутюн, «Наследие» и «Оринац еркир» – всего 45 человек из необходимых 66.
Заседание продлено на 3 часа. Если кворума не будет и в 21.30 (а вероятнее всего, так и произойдет), заседание будет закрыто.
Напомним, вечером 11 декабря секретарь фракции Армянского национального конгресса Арам Манукян подвергся нападению у  собственного дома. Неизвестный приблизился к нему и ударил. Полиция ведет следствие. Депутаты неправящих сил требуют найти и наказать виновных, а также сместить ответственных должностных лиц.