ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն այսօր՝ դեկտեմբերի 16-ին, ընդունել է ՀՀ-ում ԳԴՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռեյներ Մորելի, ՀՀ-ում հավատարմագրված առաքելությունն ավարտող ռազմական կցորդ, գնդապետ Յոախիմ Բրունսին (նստավայրը ք. Մոսկվա) եւ նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Միխաիլ Վեստերմանին` վերջինիս Հայաստանում հավատարմագրման կապակցությամբ:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը շնորհավորել է գնդապետ Վեստերմանին Հայաստանում հավատարմագրվելու կապակցության եւ մաղթել հաջողություններ, փոխարինվող ռազմական կցորդ գնդապետ Բրունսին շնորհակալություն հայտնել կատարած աշխատանքի համար: Գնդապետ Բրունսը ՀՀ պաշտպանության նախարարի կողմից պարգեւատրվել է «Ռազմական համագործակցության» մեդալով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության ներկայիս ընթացքին եւ զարգացման հեռանկարներին առնչվող այլ հարցեր:

Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян 16 декабря провел встречу с чрезвычайным и полномочным послом Германии в РА Райнером Моррелом, а также завершающего свою миссию военным атташе полковником Иоахимом Брунсом и новым военным атташе полковником Михаилом Вестерманом.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны, Давид Тоноян поздравил новоназначенного атташе и пожелал успеха. Одновременно он поблагодарил полковника Брунса за работу и вручил медаль «За военное сотрудничество».
В ходе встречи обсуждался ряд вопросов, касающихся двустороннего сотрудничества и перспектив его развития.