Հայկական դրամի տատանումները չեն անդրադառնա Հայաստանի 2015 թ. պետբյուջեի վրա, դեկտեմբերի 17-ին լրագրողներին ասել է ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը:
Նա նշել է, որ եթե կառավարությունը կոնվերտացնում է դրամը արտարժույթով (օրինակ՝ պետպարտքը վճարելու համար), արժույթի թանկացումը դժվարություններ է ստեղծում: Մյուս կողմից,  արժույթի հոսքը  (արտասահմանյան  դրամաշնորհային եւ վարկային ծրագրերի միջոցով) դրամի տեսքով աճում է: «Մի գործոնը փոխհատուցում է մյուսին, այդ պատճառով էլ բյուջեի կատարման համար ոչ մի վտանգ չի ծագի», – վստահեցրել է Ջավադյանը:

Колебания армянского драма не отразится на госбюджете 2015 года. Об этом заявил журналистам 17 декабря глава Центробанка Армении Артур Джавадян.
Он отметил, что если Правительство конвертирует драмы в инвалюту (например, для оплаты госдолга – ред.), подорожание валюты создает трудности. С другой стороны, приток валюты (через зарубежные кредитные и грантовые программы) в драмовом выражении возрастет. «Один фактор компенсирует другой, поэтому никаких рисков для выполнения бюджета не возникнет», – заверил Джавадян.