Տավուշի մարզի Վազաշեն գյուղում հունվարի 6-ին դժբախտ դեպք է տեղի ունեցել. երիտասարդների միջեւ վիճաբանությունն ավարտվել է նրանցից մեկի մահով:
NEWS.am-ին հայտնի է դարձել, որ Վազաշենի գերեզմանատանը մի խումբ երիտասարդներ վիճաբանել են, որը վերածվել է դաժան ծեծկռտուքի: Ծեծի ընթացքում մասնակիցներից մեկի` 22-ամյա Սամսոնի ինքնազգացողությունը վատացել է: Նրան չեն հասցրել տեղափոխել հիվանդանոց. երիտասարդը տեղում մահացել է:
NEWS.am-ը ոստիկանությունից տեղեկացել է, որ դեպքի առիթով հարուցվել է քրեական գործ: Երեք անձ արդեն ձերբակալվել է, իսկ մյուսներին հայտնաբերելու ուղղությամբ ձեռնարկվել են միջոցառումներ: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Մահվան հանգամանքները պարզվում են:

В селе Вазашен Тавушской области Армении 6 января произошел несчастный случай. Спор между молодыми людьми закончился гибелью одного из них.
Как стало известно Новости Армении - NEWS.am, на сельском кладбище между молодыми людьми возник спор, который вскоре перешел в жестокую драку. Самочувствие одного из дерущихся, 22-летнего Самсона, резко ухудшилось. Его не успели отвезти в больницу, и он скончался на месте.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в Полиции, по факту случившегося возбуждено уголовное дело. Арестованы трое. Остальные в розыске. Назначена судебно-медицинская экспертиза.