Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը Փարիզն անվանել է աշխարհի մայրաքաղաք: Ըստ Le Figaro-ի, այս մասին նա հայտարարել է ահաբեկչական հարձակումների զոհերի հիշատակին կազմակերպված միասնության երթին մասնակցելու համար Ֆրանսիա ժամանած այլ պետությունների ղեկավարների առջեւ ունեցած ելույթում:
Հաղորդվում է, որ զոհվածների հիշատակի երթը կմեկնարկի Հանրապետության հրապարակից, Վոլտերի բուլվարով կուղեւորվի դեպի Ազգերի հրապարակ:
Gazeta-ի փոխանցմամբ, միասնության երթին մասնակցում են մի շարք պետությունների ղեկավարներ: Մասնավորապես, Փարիզ են ժամանել Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը, Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն, Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն, Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնը եւ Իտալիայի վարչապետ Մաթեո Ռենցին:

Президент Франции Франсуа Олланд назвал Париж столицей мира, пишет Le Figaro. Об этом он заявил в ходе выступления перед главами других государств, приехавших во Францию для участия в марше единства в память о жертвах террористических атак.
Как сообщается, шествие в память о погибших проследует от площади Республики до площади Нации по бульвару Вольтера, передает Gazeta
В марше единства принимают участие главы многих государств. В частности, в Париж приехали глава МИД России Сергей Лавров, канцлер Германии Ангела Меркель, премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху, президент Украины Петр Порошенко, премьер-министр Великобритании Дэвид Кэмерон и премьер-министр Италии Маттео Ренци.