Մալիի նախագահ Իբրահիմ Բուբաքար Կեյտան հայտարարել է երկրի կառավարության կազմը փոխելու մասին: Maghreb Arab Press գործակալությունը հայտնում է, որ կառավարությունը գլխավորել է Մոդիբո Կեյտան:
Առանցքային մի շարք գերատեսչություններ ղեկավարներ, այդ թվում՝ արտաքին եւ ներքին գործերի նախարարները, պահպանել են պաշտոնները:
Պաշտպանության եւ պատերազմի վետերանների հարցերով նախարարությունը Բա Ն'դոյի փոխարեն գլխավորել է Տյեման Յուբեր Կուլիբալին, որը նախկինում զբաղեցրել է պետական գույքի, հողային հարաբերությունների եւ ազգային արժեքների նախարարի պաշտոնը:
Էկոնոմիկայի եւ ֆինանսների նախարար է դարձել Մամադու Դիարան, իսկ թվային էկոնոմիկայի եւ տեղակատվական-հաղորդակցման տեխնոլոգիաների նախարար՝ Շոգելյու Կոկալա Մաիգան:
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, նոր կառավարության գլխավո խնդիրը փորձագետներն անվանում են ազգային հաշտեցման գործընթացի շարունակումը, ինչպես նաեւ պետական կառույցների ամրապնդմանն ուղղված բարեփոխումների քաղաքականության իրականացումը:

Президент Мали Ибрахим Бубакар Кейта объявил об обновлении состава правительства страны. Как сообщает 11 января информационное агентство Maghreb Arab Press, возглавил кабинет Модибо Кейта, сменивший Мусу Мара.
Руководители ряда ключевых ведомств, в том числе МИД и министерства внутренних дел сохранили свои посты.
Вместе с тем, министерство обороны и по делам ветеранов войны вместо Ба Н'до возглавил Тьеман Юбер Кулибали, ранее занимавший пост министра государственного имущества, земельных отношений и национального достояния.
Портфель министра экономики и финансов достался Мамаду Диарра, а министра цифровой экономики и информационно- коммуникационных технологий - Шогелю Кокала Маига, передает ТАСС.
Одной из главных задач нового правительства эксперты называют продолжение процесса национального примирения, а также реализацию курса реформ, направленных на укрепление государственных институтов.