Ամերիկյան մամուլում ծաղրանկարներ են հայտնվել ի պատասխան ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի որոշման՝ չճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը:
Այսպես, Բերտ Ռինգի ծաղրանկարում, որը հրապարակվել է «Glendale News-Press»-ում, պատկերված են Բարաք Օբաման ու Հռոմի Պապը: Օաբաման դժգոհ էէ, որ Պոնտիֆիկը, ինչպես նաեւ կոնգրեսական Ադամ Շիֆը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը:
Ծաղրանկար է հրապարակվել նաեւ «Fresno Bee» կայքում: «Ապրիլի 24-ին լրանում է թուրքերի կողմից իրականացված Հայոց ցեղասպանության 100 տարին: Չնայած բազմաթիվ պատմական վկայություններին, ԱՄՆ երբեք այդ կոտորածները չի համարել ցեղասպանություն»,-գրված է ծաղրանկարի տակ:

US President Barack Obama’s decision to not recognize the Armenian Genocide found its reflection through cartoons in the US press.
The cartoon by Bert Ring, published in Glendale News-Press depicts Pope Francis, US Congressman Adam Schiff and US President Barack Obama, who is dissatisfied about  the Armenian Genocide recognition by the Pope.
Another cartoon was published on the website Fresno Bee. According to the cartoon, “April 24, 2015 marks 100 years since the Armenian Genocide at the hands of the Turks - despite overwhelming historical evidence the United States has never official recognized the massacres as a genocide.”