Հայաստանի կառավարության անդամները մայիսի 22-ին հանրապետության դպրոցներում կմասնակցեն «Վերջին զանգի» արարողությանը: Նման խնդրանքով այսօր՝ մայիսի 7-ին, կառավարության նիստի ժամանակ, իր գործընկերներին է դիմել ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը:
Իր հերթին, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կոչ է արել նախարարներին անպայման գնալ դպրոցներ ու շփվել աշակերտների ու մանկավարժների հետ: «Շատ կարեւոր սկիզբ է մեր դպրոցականների համար, որոնք մեծ կյանք են մտնում»,-նշել է վարչապետը: Դրա հետ կապված նա հանձնարարել է նախարարներին Աշոտյանի հետ համաձայնեցնել դպրոցների ընտրությունը, իսկ վերջինիս՝ կազմակերպել այդ հանդիպումները արժանի մակարդակով:

22 мая члены Правительства Армении побывают в школах республики на последнем звонке. Коллег по кабинету министров пригласил побывать в школах глава Минобразования и науки Армен Ашотян на заседании Правительства 7 мая.
В свою очередь, премьер-министр Овик Абрамян призвал министров обязательно поехать и пообщаться со школьниками и педагогами. «Очень важное начинание для наших школьников, вступающих во взрослую жизнь», - сказал премьер-министр. В связи с этим он поручил министрам согласовать с Ашотяном выбор школ, а последнему – организовать эти встречи на должном уровне.