Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանը չի ցանկանում խոսել այն մասին, թե ինչու է Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի եւ նրա հարազատներին «ամեն ինչ ներվում»։
«Նմանատիպ հարցերին նախընտրում եմ չպատասխանել, քանի որ արդեն դիտավորություն կա այդ հարցում»,- այսօր՝ մայիսի 26-ին, Ազգային ժողովում բյուջեի կատարողականի քննարկումից հետո լրագրողներին ասաց Դավիթ Հարությունյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ է Սուրիկ Խաչատրյանին ամեն ինչ ներվում։
Հարցին, թե Սյունիքի մարզպետը չի՞ ազդում իշխող կուսակցության վարկանիշի վրա, կառավարության աշխատակազմի ղեկավարը պատասխանեց. «Կան տարբեր տեսակետներ: Վարկանիշի վրա ազդում են տարբեր կարծիքներ: Որոշ մարդկանց մոտ վարկանիշը դեպի դրականն է փոխվում, որոշ մարդկանց մոտ դեպի բացասականը: Ես իմ կարծիքը նման դեպքերում չեմ արտահայտում»։

Руководитель аппарата правительства Армении – министр Давид Арутюнян не желает говорить о том, почему губернатору Сюникской области Сурику Хачатряну и его близким «все дозволено».
«На подобные вопросы предпочитаю не отвечать, поскольку в вопросе содержится умысел», - заявил Арутюнян, отвечая на вопросы журналистов, почему Хачатрянам все прощается.
На вопрос о том, не влияет ли поведение сюникского губернатора на имидж правящей партии, Арутюнян заявил, что «есть разные точки зрения. На имидж влияют также разные мнения. У некоторых в лучшую, у других в худшую сторону.  Я свое мнение в подобных случаях не высказываю».