ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը այսօր՝ օգոստոսի 4-ին, կազմել է 478.47 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճելով 0.47 դրամով: Այդ մասին հայտնում են Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունից:
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 525.41 դրամ (աճել է 1.04 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 746.13 դրամ (աճել է 0.93 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 7.62 դրամ (նվազել է 0,03 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների գները սահմանվել են՝ արծաթը՝ 226.59 դրամ, ոսկին՝ 16,796.88 դրամ, պլատինը՝  14,937.05 դրամ:
Օգոստոսի 4-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 479 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով:

Курс доллара США в Армении 4 августа составил 478,47 драма. В сравнении с предыдущим днем он повысился на 0,47 драма. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Центробанка республики.
Курс евро составил 525,41 драма (повысился на 1,04 драма), британского фунта – 746,13 драма (повысился на 0,93 драма), а российского рубля – 7,62 драма (понизился на 0,03 драма).
Цены на драгметаллы: серебро – 226,59 драма за грамм, золото – 16796,88 драма, платина – 14937,05 драма.
На фондовой бирже «Nasdaq OMX Armenia» 4 августа состоялась купля-продажа $5,1 млн. по среднему курсу 479 драмов за доллар. Курс при закрытии составил 479 драмов.