Աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը չի կարողանում հեռանալ բեմից: Նա նախատեսում է 2011 թվականին կրկին բեմ դուրս գալ Փարիզի «Օլիմպիա» համերգասրահում, որտեղից 55 տարի առաջ սկսվել է նրա կարիերան։
Հայազգի երգիչը, ով հիմա 86 տարեկան է, «Եվրոպա - 1» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում ասել է. «Ես վերադառնում եմ «Օլիմպիա» թատրոն` փակելու համար շրջանը Օլիմպիայում։ Ես կլինեմ 87 տարեկան, համարյա 88, եւ ինչ-որ պահի պետք է կանգ առնել»: Այս մասին հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Հիշեցնենք, որ Շառլ Ազնավուրը 1999 թվականին հայտարարել էր, որ հեռանում է բեմից, սակայն հետո մի քանի անգամ հրաժեշտի համերգային ծրագրերով մեկնել է արտասահմանյան շրջագայությունների։
«Եվրոպա - 1»-ի հարցազրույցում պատասխանելով հարցին, թե արդյոք «Օլիմպիա»-ի համերգում հայտարարելո՞ւ է հանգստի մեկնելու մասին, Ազնավուրը պատասխանել է. «Հնարավոր է` աստղը ասի ցտեսություն»:
Վերջին շրջանում հայտնի երգիչը 20-ից ավելի նոր երգ է գրել։ Ազնավուրը պլանավորել է նաեւ եկող տարի նոր գիրք հրատարակել։ «Ես պատմելու եմ այն մասին, որ ինչպես ամեն ինչ` տարիքը նույնպես ունի իր գարունը, իր աշունը, իր ձմեռն ու ամառը», - «Եվրոպա 1»-ին ասել է նա:

Charles Aznavour plans to return to the Olympia theatre in Paris next year. Fifty-five years ago he started his career there. In an interview with Europe-1 radio, 86-year-old Aznavour said that he plans to return to close his period in Olympia. “I will be 87, almost 88, and I must stop at some moment,” he said.
The France-Presse News Agency points out that in 1999 the renowned singer announced his intention to leave the stage. Later, however, he made several concert tours abroad.
In his interview Aznavour said: “May be the star will say: Good bye!”
France-Presse points out that Charles Aznavour, who is Armenian, was appointed RA Ambassador to Switzerland last year.
RFE/RL reports that the renowned singer has recently composed more than 20 songs. He also plans to publish a new book. “I will tell that age has its spring, autumn, winter and summer,” Aznavour said.