Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Սահմանադրական փոփոխությունների վերաբերյալ իր կարծիքը հրապարակային կհայտնի մինչեւ դեկտեմբերի 6-ը: Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 18-ին, ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Շատ էին հարցերը, թե Հանրապետության նախագահը մասնակցելու է քարոզարշավին, կամ իր կարծիքը հայտնելու է: Ես հիմա պաշտոնապես ասում եմ՝ նախագահ Սերժ Սարգսյանը մինչեւ դեկտեմբերի 6-ը հրապարակային իր կարծիքը կներկայացնի: Դա կլինի կամ հեռուստատեսային հարցազրույցի, կամ հայտարարության ձեւով»,- ասաց Շարմազանովը:
Հիշեցնենք, որ Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն կանցկացվի դեկտեմբերի 6-ին: Փոփոխություններով նախատեսում է անցում կատարել կառավարման խորհրդարանական համակարգին:

YEREVAN. - President of Armenia Serzh Sargsyan will publicly express his opinion on the constitutional amendments before December 6, Eduard Sharmazanov, Vice President of Armenian Parliament and ruling Republican Party of Armenia (RPA) Spokesman told Armenian News – NEWS.am after the RPA Executive body session today.
“It was frequently asked whether the President of the Republic will take part in the campaign or express his opinion [on the constitutional amendments]. I’m officially saying now that President Serzh Sargsyan will express his pubic opinion before December 6. It will be either in the form of a TV interview or an announcement,” Sharmazanov said.
The referendum on constitutional amendments will be held in Armenia on December 6. Under the new constitution, the country will shift to the parliamentary form of governance.