Թուրքիայի իշխող «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցության անդամ քաղաքապետը 150-ամյա հայկական բողոքական եկեղեցին դարձրել է հարսանյաց միջոցառումների սրահ։
Թուրքական Sozcu պարբերականի փոխանցմամբ՝ Ստամբուլի Բեյօղլուի շրջանի քաղաքապետ Ահմեդ Միսբահ Դեմիրջանի նախաձեռնությամբ Բեյօղլուի շրջանում գտնվող եւ 1850-ականներին կառուցված հայկական բողոքական եկեղեցին դարձել է հարսանյաց հանդիսությունների սրահ, իսկ հարեւանությամբ ինչ որ առողջապահական կենտրոն են կառուցել։
Ստամբուլի քաղաքապետարանի ավագանու անդամ Հուսեյն Սաղը հայտարարել է, թե իշխող կուսակցության անդամ Բեյօղլուի քաղաքապետը կրոնական կառույցի հանդեպ մեծ անարգանք է ցուցաբերում՝ եկեղեցին զվարճանքի վայր դարձնելով։ Նա կոչ է արել եկեղեցին վերանորոգել ու վերադարձնել տերերին։

Upon the initiative of Mayor of Istanbul’s Beyoğlu district, Ahmet Misbah Demircan, an Armenian protestant church built in the 1850s has been turned into a wedding salon with a health center in its neighborhood, Sozcu reports.
Member of Istanbul’s Municipality City Council, Hussein Sagi, announced that Mayor of Beyoğlu shows a great disrespect to the the 150-year-old religious building by turning it into an entertainment venue. Therefore, he urged to repair the church and return it to its owners.