Մոսկվայում երեխայի սպանության կասկածանքով ձերբակալված դայակն ապօրինի էր աշխատում։ Այս մասին «Մոսկվա» գործակալությանը հայտնել է Դաշնային միգրացիոն ծառայության մայրաքաղաքին վարչության մամուլի խոսնակ Տատյանա Ստրետովիչը։
«Ուզբեկստանի քաղաքացին Մոսկվա էր ժամանել հունվարի վերջին եւ վերցվել միգրացիոն հաշվառման։ Մոսկվայում նա գտնվում էր օրինական կերպով, սակայն աշխատելու արտոնագիր չուներ։ Հետեւաբար աշխատում էր ապօրինի»,- ասել է նա։
Ավելի  վաղ հաղորդվում էր, որ 4 տարեկան աղջկան սպանած դայակը հավանաբար թմրանյութերի ազդեցության տակ է եղել։

Задержанная по подозрению в убийстве ребенка няня работала в Москве нелегально, сообщает агентство городских новостей «Москва» ссылкой на руководителя пресс-службы столичного УФМС Татьяну Стретович.
«Гражданка Узбекистана приехала в Москву в конце января и сразу встала на миграционный учет. Находилась в Москве легально, однако патент на работу не оформляла. Соответственно, работала нелегально», — сказала она.
Ранее сообщалось, что подозреваемая в убийстве девочки на северо-западе Москвы женщина, предположительно, находится под действием наркотиков.