Հնդկաստանում սահմանապահները բռնել են ենթադրաբար Պակիստանից թռչող աղավնու, որի մարմնին կցված են եղել Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիին հասցեագրված սպառնալիքներ, գրում է Times of India–ն։
«Մոդի՛, մի՛ կարծիր,  թե մենք այնպիսին ենք, ինչպիսին 1971–ի պատերազմի ժամանակ։ Այսօր ամեն երեխա պատրաստ է պատերազմել Հնդկաստանի դեմ»,– ասված է աղավնուն ամրացրած նամակի մեջ։
Հաղորդվում է, որ աղավնուն «փակի տակ են վերցրել» Հնդկաստանի հյուսիսում՝ Փաթհանքոթի շրջանում։ Ավելի վաղ նման ուղերձներ էին հայտնաբերվել փուչիկների մեջ։

Индийские пограничники задержали на границе голубя, летевшего, предположительно, из Пакистана. При нем было найдено послание с угрозами, адресованное премьер-министру Индии Нарендре Моди, пишет Gazeta со ссылкой на Times of India.
«Моди, не воспринимай нас теми же людьми, какими мы были во время (индо-пакистанской войны) 1971 года. Сегодня каждый ребенок готов воевать с Индией», — говорится в найденном с птицей послании.
Голубь, как сообщается, «был взят под стражу» в округе Патханкот на севере Индии. Отмечается, что ранее два аналогичных послания были найдены вместе с воздушными шарами.