Գերմանիայի կառավարությունը հավանություն է տվել օրինագծին, որի համաձայն՝ դաշնային հողերին լրացուցիչ 2.6 մլրդ եվրո կբաժանվի փախստականներին պահելու համար, փոխանցում է DW-ն:
Այդ միջոցները որոշել են հատկացնել դաշնային հողերի ընթացիկ տարվա իրական ծախսերի մասին ֆինանսական հաշվետվության արդյունքներն ամփոփելիս:
2015-ի սեպտեմբերից Բեռլինը հողերին մեկ փախստականի համար ամսական 670 եվրո է հատկացնում: 2016-ին այդ նպատակով նախատեսվում էր ծախսել 6.9 մլրդ եվրո: Ներկայիս հավելավճարն էլ գումարած՝ այդ թիվը կկազմի 9.5 մլրդ եվրո: Գերմանիայի կառավարությունը նաեւ հավանություն է տվել 2017-ին դաշնային հողերին լրացուցիչ 2.6 մլրդ եվրո կբաժանվի փախստականներին պահելու համար 5.72 մլրդ եվրո հատկացնել:

Правительство Германии одобрило законопроект, согласно которому федеральным землям будет дополнительно перечислено 2,6 млрд евро на содержание беженцев, сообщает DW.
Эти средства было решено выделить по итогам финансового отчета о реальных расходах федеральных земель на соискателей убежища с января по август текущего года.
С сентября 2015 года Берлин выделяет землям средства из расчета 670 евро на одного беженца в месяц. В 2016 году на эти цели предполагалось израсходовать 6,9 млрд евро, с учетом нынешней надбавки сумма возросла до 9,5 млрд евро. Одновременно правительство Германии решило выделить дополнительные 1,16 млрд евро на 2017 год на поддержку федеральных земель в содержании беженцев к ранее запланированным 5,72 млрд евро. Выделение дополнительных средств на беженцев не приведет к увеличению госдолга ФРГ. В бюджете страны на 2016 год были заложены резервные 6,1 млрд евро на расходы на беженцев.