ՌԴ ու Թուրքիայի ավիացիոն իշխանությունները պայմանավորվել են երկու երկրների միջեւ նոր ավիաչվերթների մասին, որոնք կկապեն Ստամբուլը «Ժուկովսկի» ու «Գրոզնի» օդանավակայանների, իսկ Մոկսվան՝ Անթալիա նահանգի «Գազիփաշ» օդանավակայանի հետ։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի քաղավիացիայի (SHGM) գլխավոր տնօրինությունը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
Հաղորդագրության մեջ նաեւ նշվում է, որ SHGM–ի ղեկավար Բահրի Քեսիջիի ու Ռուսաստանի Տրանսպորտի նախարարության քաղավիացիայի ոլորտում պետական քաղաքականության բաժնի փոխտնօրեն Սերգեյ Սեսկուտովի նախագահությամբ դեկտեմբերի 20-21-ը Մոսկվայում անցած նիստի ժամանակ քննարկվել է քաղավիացիայի ոլորտում Ռուսաստանի ու Թուրքիայի համագործակցությունը երկկողմանի հարաբերությունների ճգնաժամից հետո, որը բացասաբար է ազդել ավիացիոն ու զբոսաշրջային ոլորտների վրա։
Հայտնում են, որ «Գազիփաշի» օդանավակայանը ընտրվել է որպես նոր նշանակության կետ Ռուսաստանից ավիաչվերթների համար, իսկ Սոչիի օդանավակայանը՝ որպես նոր նշանակության կետ Թուրքիայի ավիափոխադրողների համար։

Russian and Turkish authorities agreed on implementing new flights between two countries, which will connect Istanbul with Zhukovski and Grozny airports, and Moscow with Gazipasa airport in Antalya. This was announced by the Turkish Civil Aviation (SHGM) General Directorate, reports RIA Novosti.
The meeting of the head of SHGM Bahri Kesici and the deputy head of the Russian transport ministry's civil aviation department Sergei Seskutov was held in Moscow on December 20-21, where they discussed the bilateral cooperation after the crisis in the civil aviation sector between Russia and Turkey.
It is reported, that Gazipasa airport will serve as a new destination point for the flights from Russia, and Sochi Airport as a new destination point for Turkish carriers.