ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը արմատական իսլամիստներից Հալեպի ազատագրումը ամբողջական կարգավորման կարեւորագույն մաս է անվանել, հայտնում է ՏԱՍՍ–ը։
«Հալեպն արմատական տարրերից ազատագրելը Սիրիայում եւ ես հույս ունեմ, որ ամբողջ տարածաշրջանում ամբողջական կարգավորման կարեւորագույն տարրն է»,– ասել է նա ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հետ հանդիպման ժամանակ։
Նա խնդրել է Սիրիայում ռուս զինվորականներին լավագույն մաղթանքները փոխանցել եւ շնորհակալություն հայտնել կատարած աշխատանքի համար։
«Եվ այս գործողությունն, անխոս, եւ հատկապես դրա ամփոփիչ մասը, որը վերաբերում է հումանիտար գործողություններին, ավարտվել են մեր զինծառայողների անմիջական, եթե չասենք վճռորոշ մասնակցությամբ»,– ասել է Պուտինը։

Президент России Владимир Путин назвал освобождение Алеппо от радикальных элементов в Сирии важнейшей составляющей полной нормализации, передает ТАСС.
«Освобождение Алеппо от радикальных элементов является важнейшей составляющей полной нормализации в Сирии, и я надеюсь, в регионе в целом», — сказал он на встрече с министром обороны России Сергеем Шойгу.
Он попросил передать российским военным в Сирии наилучшие пожелания и благодарность за проделанную работу. Также он поблагодарил за работу Минобороны и руководство Генштаба.
«И эта операция, безусловно, здесь нет никаких сомнений, особенно в завершающей ее части, касающейся гуманитарной операции, завершилась при прямом участии, если не сказать при решающем участии и влиянии, наших военнослужащих», — отметил президент.