ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը պատժամիջոցներ է սահմանել հինգ ռուսաստանյան գերատեսչությունների ու վեց ֆիզիկական անձանց նկատմամբ, հայտնում է Gazeta–ն՝ վկայակոչելով ԱՄՆ Ֆիննախը։
Մասնավորապես պատժամիջոցները տարածվել են «Ինֆորմատիկայի համակարգերի կոնստրուկտորների պրոֆեսիոնալ միավորում» ինքնավար, ոչ առեւտրային կազմակերպության, ԱԴԾ-ի Գլխավոր շտաբի Գլխավոր հետախուզական վարչության, «Հատուկ տեխնոլոգիական կենտրոնի» ու Esage lab–ի վրա ։
Պատժամիջոցային ցուցակում նշված են նաեւ ԳՀՎ ղեկավար Իգոր Կորոբովը, առաջին տեղակալներ Վլադիմիր Ալեքսեեւը ու Իգոր Կոստյուկովը, նաեւ տեղակալ Սերգեյ Գիզունովը։
Նրանցից բացի ցուցակում հիշատակված են Ալեքսեյ Բելանն ու Եվգենի Բոգաչովը, որոնց պաշտոնները նշված չեն, բայց նշված են նրանց մականունները (Abyrvalg и Lastik)։

Министерство финансов  США ввело санкции в отношении пяти российских ведомств и шести физических лиц, сообщает Gazeta со ссылкой на Минфин США.
В частности, санкции были распространены на автономную некоммерческую организацию «Профессиональное объединение конструкторов систем информатики», Федеральную службу безопасности, Главное разведывательное управление Генштаба, «Специальный технологический центр» и Esage lab.
В числе лиц, попавших под действие санкций, указаны руководитель ГРУ Игорь Коробов, первые заместители Владимир Алексеев и Игорь Костюков, а также заместитель Сергей Гизунов.
Помимо них, в список также попали Алексей Белан и Евгений Богачев, чьи должности не указываются, однако указаны их «позывные» (Abyrvalg и Lastik).