Այն փողոցը, որտեղ գտնվում է Թուրքիայում Ռուսաստանի դեսպանատունը, այսուհետ կոչվելու է Անկարայում սպանված դեսպան Անդրեյ Կարլովի անունով, հայտնում է «Ինտերֆաքսը»։
Անկարայի քաղաքապետարանի գրավոր հայտարարության մեջ նշված է, որ փողոցն անվանափոխելու առաջարկը միաձայն աջակցել են մունիցիպալ ժողովի պատգամավորները։
Թուրքիայում ՌԴ դեսպան Անդրեյ Կարլովը սպանվել էր դեկտեմբերի 19-ին Անկարայի Ժամանակակից արվեստի պատկերասրահում «Ռուսաստանը թուրքերի աչքերով ֆոտոցուցահանդեսի բացման ժամանակ։ Հարձակվողը՝ 22-ամյա ոստիկան Մեվլյութ Մեր Ալթինթաշը, հարձակումից հետո ոչնչացվել է ուժայինների կողմից։

Улице, на которой расположено посольство РФ в столице Турции, официально присвоено имя российского посла Андрея Карлова, передает Интерфакс.
В письменном заявлении муниципалитета Анкары, которое цитирует турецкая газета Yeni Safak, отмечается, что предложение о переименовании улицы единогласно поддержали депутаты муниципального собрания.
Андрей Карлов был застрелен в Анкаре 19 декабря во время открытия фотовыставки «Россия глазами турок» в Галерее современного искусства. Нападавшим оказался 22-летний полицейский Мевлют Мерт Алтынташ, его ликвидировали вскоре после атаки.