«Նաիրիտի» աշխատակից, 48-ամյա Սիմոն Զարգարյանն օրեր առաջ մահացել է հիվանդանոցում՝ չկարողանալով վճարել վիրահատության համար անհրաժեշտ 100 հազար դրամը (մոտ 280 դոլար)։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնեցին «Նաիրիտի» աշխատակիցները, որոնք այսօր՝ նոյեմբերի 11-ին կառավարության շենքում հանդիպեցին Էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանի հետ։
Նրանց խոսքով՝ հիվանդ բանվորը ունեցել է 3 ամսվա չվճարած աշխատավարձ, ու երբ գործարանի ղեկավարությանը խնդրել է՝ վճարել անգամ մեկ ամսվա պարտքը, չեղյալ հայտարարելով մյուս 2 ամիսներինը, մերժում է ստացել:

Сотрудник завода «Наирит», 48-летний Симон Заргарян несколько дней назад умер в больнице, не сумев заплатить необходимые для операции 100 тыс. драмов (около $280). Об этом корреспонденту Новости Армении – NEWS.am сообщили сотрудники «Наирита», которые 11 ноября в здании Правительства встретились с министром энергетики и природных ресурсов Арменом Мовсисяном.
По их словам, больной рабочий не получил зарплату за 3 месяца, и, когда он попросил руководство завода покрыть хотя бы задолженность за месяц, аннулировав задолженность за остальные 2 месяца, то получил отказ.