Թերթը հայտնում է, որ սոցիալական ապահովության պետական ծառայության պետ Վազգեն Խաչիկյանը հերքել է իր պաշտոնանկության մասին լուրերը:
«Ես հետազոտության համար պարզապես մի քանի օրով մեկնել էի Մոսկվա, իսկ կիրակի օրն արդեն եղել եմ հանրապետությունում: Այս պահին գտնվում եմ աշխատավայրում եւ նորմալ աշխատանքային գրաֆիկով աշխատում եմ»,- անդրադառնալով մամուլում տարածված այն տեղեկություններին, թե ինքը պաշտոնից ազատման դիմում է ներկայացրել՝ ասել է Վազգեն Խաչիկյանը:
Նշենք,որ ըստ հայաստանյան լրատվամիջոցների՝ Վերահսկիչ պալատը ստուգումներ էր սկսել Խաչիկյանի գլխավորած գերատեսչությունում եւ խոշոր խախտումներ հայտնաբերել, ինչից հետո կտրուկ վատացել էր Խաչիկյանի առողջական վիճակը:

Издание сообщает, что начальник службы социального страхования Армении Вазген Хачикян опровергает муссируемые слухи о своей отставке.
«Я для исследований на несколько дней уехал в Москву, а в воскресенье уже вернулся домой. В настоящее время нахожусь на рабочем месте и работаю по обычному графику»,- сказал он, комментируя сообщения о том, что он подал заявку об увольнении.
Отметим, что согласно СМИ Контрольная палата после проверок обнаружила крупные нарушения в ведомстве Хачикяна, после чего здоровье последнего резко ухудшилось.