ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ իրեն դուրս է գալիս ղեկավարել երկիրը` չնայած որ դա «ծանր աշխատանք է»:
«Ես սիրում եմ դա: Գիտեք, ինձ շատ է դուր գալիս», - ասել է նա CBS հեռտուստաալիքի հետ հարցազրույցի ընթացքում, հաղորդում է «ՏԱՍՍ»-ը:
«Դա միշտ էլ դյուրին չէ, ինչպես եւ կյանքն առհասարակ: Բայց դա այն է, ինչ ես իսկապես սիրում եմ, եւ կարծում եմ` ինձ մոտ շատ լավ է ստացվում», - շարունակել է նա: Սակայն Թրամփը համաձայնել է այն պնդման հետ, որ դա «բարդ աշխատանք է»:
«Բայց ես բազմաթիվ ոչ դյուրին պաշտոններ եմ զբաղեցրել: Ավելի բարդ բաներ էլ են եղել, բայց ավելի հստակ ձեզ կասեմ ութ տարի անց», - հավելել է նա:
ԱՄՆ նախագահը նշել է, որ ամերիկյան պետությունը շատ բյուրոկրատիզացված համակարգ է, իսկ Կոնգրեսի աշխատանքի կանոնակարգը հնացել ե, ինչը հանգեցնում է հապաղման` տարբեր հարցեր որոշելիս:
«Կարծում եմ` ընդհանուր առմամբ գործերն ավելի դանդաղ կընթանան, քան ցանկալի է: Խնդիրը համակարգի մեջ է: Դա շատ, շատ բյուրոկրատ համակարգ է: Ես կարծում եմ` Կոնգրեսի կանոնակարգը, հատկապես` Սենատում, շատ հին ու անբեկանելի է»,-ասել է նա:
Թրամփը նաեւ հավելել է, որ «շատ դեպքերում օրենքներն անազնիվ են»: «Դուք ստիպված եք լինում գործարքներ կնքել ոչ այնպես` ինչպես կցանկանայիք»,-հստակեցրել է նա:

Президент США Дональд Трамп заявил, что ему нравится руководить страной, несмотря на то, что это «тяжелая работа».
«Я это люблю. Знаете, мне это очень нравится», - сказал он в показанном 30 апреля интервью телеканалу CBS, сообщает ТАСС.
«Это всегда непросто, как и жизнь сама по себе. Но это то, что я действительно люблю, и, думаю, у меня это очень хорошо получается», - продолжил он. При этом Трамп согласился с утверждением о том, что «это сложная работа».
«Но я занимал множество непростых постов. Были и вещи сложнее, но точно я скажу вам через восемь лет», - добавил он.
Президент США отметил, что  американская государственная система очень бюрократизирована, а регламенты работы Конгресса устарели, что приводит к промедлениям при решении различных вопросов.
«Думаю, дела в целом будут идти немного медленнее, чем хотелось бы, - сказал он. - Дело в системе. Это очень, очень бюрократичная система. Я считаю, регламенты Конгресса, в особенности Сената, невероятно архаичны и неповоротливы».
Кроме того, добавил Трамп, «во многих случая они (правила) просто нечестные». «Вам приходится заключать сделки не так, как бы хотелось», - пояснил он.
Американский лидер также обвинил законодателей от Демократической партии в обструкционизме, отдельно подвергнув критике лидера демократов в Сенате Чарльза Шумера.