Ոչնչացման մասին ԱՄՆ սպառնալիքները կհանգեցնեն նրան, որ ԿԺԴՀ-ն կցանկանա ուժեղացնել միջուկային ծրագիրը, համարում է WikiLeaks-ի հիմնադիր Ջուլիան Ասանժը, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Երկրների «ոչնչացման» մասին Այդ բոլոր սպառնալիքները կհանգեցնեն նրան, որ այդ երկրները կցանկանան միջուկային զենք ունենալ, որպեսզի վստահ լինեն, որ Իրաքի կամ Լիբիայի ճակատագրին չեն արժանանա»,- գրել է Ասանժը Թվիթերում։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, ելույթ ունենալով ՄԱԿ-ի տրիբունայից, հայտնել էր, որ ԱՄՆ-ն չի ունենա այլ ելք, ԿԺԴՀ-ին ոչնչացնելուց բացի, եթե վերջինը սպառնա Միացյալ Նահանգներին։

Угрозы США об «уничтожении» приведут только к желанию КНДР усилить ядерную программу, считает основатель сайта WikiLeaks Джулиан Ассанж, передает РИА Новости
«Все эти угрозы об «уничтожении» стран приведут к тому, что они захотят иметь ядерное оружие, чтобы быть уверенными, что они не закончат, как Ирак и Ливия», — написал Ассанж в Twitter.
Ранее американский президент Дональд Трамп, выступая с трибуны ООН, заявил, что США не останется ничего другого, кроме как уничтожить КНДР, если она будет угрожать Соединенным Штатам.