Աղջիկը մի փոքր խաղով տարվեց, մի փոքր ափերը շփոթեց: Այս մասին НТВ-ի հետ հարցազրույցում ասել է Արմեն Ջիգարխանյանի առաջին կնոջ որդի Ստեփանը, որի ընացքում պատմել է Վիտալինա Ցիմբալյուկ Ռոմանովսկայայի նկատմամբ իր վերաբերմունքի մասին:
«Աղջիկը մի փոքր խաղով տարվեց, մի փոքր ափերը շփոթեց: Ուրախացիր, որ ամեն ինչ այսպես գլուխ բերեցիր: Նրա սխալը սրա մեջ է: Նա մի փոքր «ռամսերն» է շփոթել, ինչպես ասում էին 90-ականներին: Հավասարակշռությունը չհասկացավ, ում հետ է կարելի, ում հետ՝ ոչ: Որովհետեւ սուրբ բաներ կան: Եթե այդքան խելացի ես, խորամանկ, որ ամեն ինչի հասար, Մերսեդեսով ես ճեղքում, այստեղ-այնտեղ բնակարան ունես: Ի սեր Աստծո… Բայց սրբությունների նկատմամբ մի ոտնձգիր»,- ասել է Ստեփանը:
Նշենք, որ Ստեփան Ջիգարխանյանը արդեն 18 տարի թաքնվում է լրագրողներից, փոխում է քաղաքները, երկրները. ԱՄՆ, Էկվադոր, Կոլումբիա, Հոնդուրաս, Պանամա… Ստեփանը երկար տարիներ կուտակել է հանրահայտ հորից ստացած վիրավորանքները: Սակայն Վիտալինա Ցիմբալյուկ Ռոմանովսկայայի հետ Ջիգարխանյանի հարաբերությունների սկանդալային պատմությունը նրան ստիպեց լռությունը խախտել:
Կիրակի հեռարձակվող հարցազրույցում Ստեփանը կպատմի, թե ինչ դեր է ունեցել երիտասարդ կնոջ հետ հոր սկանդալում:
82-ամյա դերասանի եւ նրա 38-ամյա կնոջ միջեւ հրապարակային սկանդալը սկսվել է այն բանց հետո, երբ հոկտեմբերի 10-ին Ջիգարխանյանը հիվանդանոցում էր հայտնվել եւ շուտով ասել, որ պատրաստ չէ ներելու կնոջը, որը, նրա խոսքով, իրեն մեծ ցավ է պատճառել:
Ցիմբալյուկ Ռոմանովսկայան իր հերթին սեփական ցանկությամբ ազատվել է Ջիգարխանյանի ղեկավարած թատրոնի տնօրենի պաշտոնից եւ հայտնել է ապահարզան տալու մտադրության մասին:
Անցյալ շաբաթ դերասանը պաշտոնական նամակ էր ուղարկել Մոսկվայի մշակույթի դեպարտամենտ՝ խնդրելով իրեն եւ իր թատրոնի դերասաններին պաշտպանել «խաբեբաներից», որոնք խանգարում են կոլեկտիվի նորմալ աշխատանքին:
Ցիմբալյուկ Ռոմանովսկայայի ներկայացուցիչը միաժամանակ հայտնել էր, որ նա մոր հետ Ռուսաստանից հեռացել է, բայց խոստացել է վերադառնալ, երբ իրավիճակը հանդարտվի: Նրա մայրը նշել է, որ դուստրը հեռացել է՝ հետեւանքներից զգուշանալով:

Девочка немного заигралась, немного берега попутала уже. Об этом заявил сын первой супруги Армена Джигарханяна – Степан в интервью российскому телеканалу НТВ,   в котором рассказал о своем отношении к Виталине Цымбалюк-Романовской.
«Девочка немного заигралась, немного берега попутала уже. Радуйся тихо, что все так провернула. Ее ошибка в этом. Немножко она «рамсы» попутала, как говорили в 90-х. Не поняла баланс, с кем можно, с кем нельзя. Потому что, есть вещи святые. Если ты такая умная, хитрая, добилась всего, рассекаешь на мерседесе, имеешь квартиру здесь, там. Ради бога… Но посягать на святое?», — сказал Степан.
Отметим, что Степан Джигарханян вот уже 18 лет скрывается от журналистов, меняет города и страны: США, Эквадор, Колумбия, Гондурас, Панама… Долгие годы Степан молча копил обиды на знаменитого отца. Но скандальная история отношений Джигарханяна с Виталиной Цымбалюк-Романовской заставила его прервать молчание.
В интервью в воскресенье Степан расскажет, какую он сыграл роль в скандале отца с молодой женой.
Публичный скандал вокруг отношений 82-летнего артиста и его 38-летней супруги начался после того, как 10 октября Джигарханян попал в больницу и вскоре заявил, что не готов простить жену, которая «причинила ему много боли».  Одновременно Цымбалюк-Романовская, занимавшая пост директора Театра под руководством Джигарханяна, уволилась по собственному желанию и объявила о намерении подать на развод.
Джигарханян обратился с официальным письмом в департамент культуры Москвы с просьбой оградить его и артистов театра  «от аферистов, мешающих нормальной работе коллектива».
Тем временем представитель Цымбалюк-Романовской сообщила, что та уехала из России вместе с матерью, но намерена вернуться, «когда ситуация успокоится». Мать женщины заявила, что ее дочь уехала, опасаясь преследования.