Թուրքիայի ՆԳ նախարար Սուլեյման Սոյլուն արձագանքել է ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» (CHP) կուսակցության առաջնորդ Քեմալ Քըլըչդարօղլուի քննադատություններին։
Թուրքական BirGun–ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի ՆԳ նախարարը սպառնացել է Քեմալ Քըլըչդարօղլուին՝ ասելով. «Դու վերջացել ես արդեն։ Դու տեղյակ չես թե ում ես ինչ ասում։ Քո ուղեղը չորացել է։ Եթե դուի քո ասածները չապացուցես, այստեղից կասեմ, որ դու աննամուս ես ու անպատիվ»,–ասել է ՆԳ նախարարը։
Նշենք, որ Թուրքիայի ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության առաջնորդ Քեմալ Քըլըչդարօղլուն օրեր առաջ հրապարակել էր օֆշորային գոտիներում Թուրքիայի իշխանությունների ներկայացուցիչներին պատկանող բազմաթիվ ընկերություններ եւ միլիոնավոր դոլարների փոխանցումներ։

Твой мозг высох. С таким словами обратился министр внутренних дел Турции Сулейман Сойлу к лидеру оппозиционной Народно-республиканской партии Кемалю Кылычдароглу.
Как пишет турецкая газета «BirGun», Сойлу пригрозил Кылычдароглу. «Ты исчерпал себя. Ты не понимаешь, кому и что говоришь. Твой мозг высох. Если ты не докажешь все то, о чем говоришь, то я скажу, что у тебя нет ни чести, ни достоинства», - сказал министр.
Напомним, что лидер оппозиционной Народно-республиканской партии Кемаль Кылычдароглу недавно опубликовал список многочисленных компаний, принадлежащих представителям властей Турции, которые перевели миллионы долларов в оффшорные зоны. Прокуратура потребовала от Кылычдароглу представить все документы, связанные с этой темой.