Իսրայելի ավիացիան Գազայի հատվածի հյուսիսային մասում հարձակվել է ՀԱՄԱՍ շարժման մարզական ճամբարի վրա, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Ի պատասխան Իսրայելի հարավային հատվածի վրա արձակված հրթիռների՝ Իսրայելի ավիացիան Գազայի հատվածի հյուսիսում գնդակոծել է ՀԱՄԱՍ-ի մարզական ճամբարը»,- Twitter-ում հայտնել է Իսրայելի բանակը:
Ավելի վաղ՝ կիրակի հաղորդվել էր, որ իսրայելական տարածքը Գազայի հատվածից Աշկելոնի շրջանում հիթիռակոծության էր ենթարկվել, ոչ մեկը չի տուժել: Ավելի ուշ դա կրկնվել էր: Բանակի հայարարությունները վկայակոչելով՝ լրատվամիջոցները հայտնել էին, որ Գազայի հատվածից արձակված հրթիռը ընկել է հենց իր Գազայի հատվածի տարածքի վրա:

Авиация Израиля атаковала тренировочный лагерь движения ХАМАС в северной части сектора Газа в ответ на обстрелы, передает РИА Новости.
«В ответ на ракеты, запущенные по южной части Израиля, авиация Израиля обстреляла тренировочный лагерь ХАМАС на севере сектора Газа», — сообщила армия Израиля в Twitter.
Ранее в воскресенье сообщалось, что израильская территория подверглась ракетному обстрелу со стороны сектора Газа в районе Ашкелона, никто не пострадал. Позднее сирена сработала повторно. Как сообщили СМИ со ссылкой на заявление армии, запущенная из сектора Газа по Израилю ракета упала на территории самого сектора Газа.