Դատարանը Չելյաբինսկի բնակիչ Դենիս Լասկինային դատապարտել է 22 տարվա ազատազրկման չորսամսական որդու սպանության համար,նա պատիժը կկրի խիստ ռեժիմով բանտում։ Այս մասին հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով դատարանի մամուլի ծառայությունը։
Հետաքննության տվյալներով՝ 2013 թ. մարտին Չելյաբինսկում հարբած տղամարդը սպանել է մի քանի ամսական որդուն: Դրանից հետո նա որոշել է ազատվել մարմնից՝ նետելով այն բեռնատար գնացքի վագոնը: Երեխայի մարմինը հայտնաբերվել է 2013 թ. մարտի 17-ին, Սվերդլովսկի մարզի գործարաններից մեկում: Քրեական գործ է հարուցվել, որը երկար ժամանակ մնացել է չբացահայտված:
2017 թ. փետրվարին պարզ է դարձել, որ Չելյաբինսկում գտնվող ընտանիքներից մեկում անհայտ կորել է երեխան։ Գենետիկական հետազոտությունը ցույց է տվել, որ տան տղամարդը գնացքում հայտնաբերված երեխայի հայրն է:
Դատարանը դեկտեմբերի 21-ին Լասկինին դատապարտել է 22 տարվա ազատազրկման, նա պատիժը կկրի խիստ ռեժիմով բանտում», - ասվում է զեկույցում:

Суд 21 декабря приговорил к 22 годам колонии строгого режима жителя Челябинска Дениса Ласкина по обвинению в убийстве четырехмесячного сына, сообщила пресс-служба облсуда, передает РИА Новости
По данным следствия, в марте 2013 года в Челябинске пьяный мужчина убил своего сына, которому было несколько месяцев. После этого он решил избавиться от тела, забросив его в грузовой вагон поезда. Тело младенца 17 марта 2013 года было обнаружено на одном из заводов в Свердловской области. Было возбуждено уголовное дело, которое долгое время оставалось нераскрытым.
В феврале 2017 года выяснилось, что в одной из семей в Челябинске пропал младенец-мальчик. Проведенная генетическая экспертиза показала, что мужчина из этой семьи и является отцом младенца, чье тело нашли в поезде.
21 декабря суд назначил Ласкину наказание в виде лишения свободы сроком на 22 года в колонии строгого режима», — говорится в сообщении.