Չիլիի կենտրոնական եւ հարավային շրջաններում տեղի է ունեցել 6,5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ: Ստորգետնյա ցնցումների էպիկենտրոնը եղել է Տեմուկո քաղաքից 70 կմ հյուսիս-արեւմուտք, ծովում` 17 կմ խորությամբ:
Ավերածությունների եւ զոհերի մասին տեղեկություն չկա: Որոշ քաղաքներում խուճապ է ստեղծվել: Անջատվել է էլեկտրականությունն ու ֆիքսված հեռախոսակապը, հաղորդում է Lenta.ru-ն:
ԱՄՆ Երկրաբանական ծառայությունը հաղորդել էր 7,1 ուժգնությամբ ցնցման մասին, սակայն Չիլիի համալսարանի սեյսմիկ կենտրոնում նշել են 6,5 մագնիտուդ:

В центральных и южных областях Чили произошло землетрясение магнитудой 6,5. Гипоцентр подземных толчков находился примерно в 70 км к северо-западу от города Темуко на глубине 17 км, под водой.
Жертв и разрушений нет, хотя в некоторых населенных пунктах возникла паника, а также наблюдались перебои в подаче электричества и работе фиксированной телефонной связи. Предупреждение о цунами вскоре было отменено, пишет Lenta.ru.
В Сейсмологическом центре Университета Чили подчеркнули, что магнитуда землетрясения составила именно 6,5, а не 7,1, как ранее сообщила Геологическая служба США.