Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին Բաթումիում մասնակցել է ժողովրդական տոնախմբություններին, որտեղ մի շարք հնչեղ հայտարարություններ է արել, համտեսել հսկայական խաճապուրի, գինի, ինչպես նաեւ օդանավով սավառնել երկնքում, որը վարել է անձամբ ինքը:
Լեռնային Աջարիայում, նրա խոսքով, կսկսեն նոր գինի արտադրել, որը կմրցակցի ֆրանսիական հայտնի գինիների հետ, ինչպիսին է, օրինակ, «Շաբլին»:
Բացի այդ, այս տարվանից Բաթումիում շինարարությունն ավելի մասշտաբային է լինելու: «Մինչ այս մենք կառուցել ենք 20-30 մետրանոց շենքեր, իսկ այս տարվանից կառուցելու ենք 40, 50, 60 մետրանոց: Սկսում ենք տեխնոլոգիական համալսարանի շինարարությունը, որը կլինի Վրաստանի պատասխանը նոր տեխնոլոգիաներին»,- հայտարարել է Սահակաշվիլին:
Վրաստանի նախագահի ներկայացամամբ, բարձր լեռնային Աջարիայում նախատեսվում է կառուցել նաեւ դահուկային հանգստավայր: ««Խուլոյում սկսում ենք հանգստավայրի շինարարությունը: Նաեւ կսկսենք Խուլոն Ադիգենին կապող մայրուղու շինարարությունը, ինչը նշանակում է, որ կավելանա տուրիստական պոտենցիալը եւ կստեղծվեն նոր աշխատատեղեր»,- ընդգծել է Վրաստանի նախագահը:

Президент Грузии Михаил Саакашвили принял участие в народных гуляниях в Батуми, где сделал ряд громких заявлений, отведал гигантский хачапури, вино, а также покрутился в небе на самолете, которым управлял самолично.
В горной Аджарии, по его словам, начнут производить новое вино, которое должно составить конкуренцию знаменитым французским винам, таким, как «Шабли».
Также с этого года строительство в Батуми будет более масштабным. «До этого мы строили 20-30 метровые здания, с будущего же года будем строить 40, 50, 60 метровые. Начинаем строительство технологического университета, который будет ответом Грузии на новые технологии», - заявил Михаил Саакашвили.
По словам президента Грузии, в высокогорной Аджарии запланировано и строительство лыжного курорта. «В Хуло начинается строительства курорта, начнем также строительство соединяющей Хуло с Адигени магистрали, что означает увеличение туристического потенциала и создание новых рабочих мест», - подчеркнул Саакашвили.