Լիբանանի վարչապետ Սաադ Հարիրին քննադատության է ենթարկել ԻՀՊԿ-ի «Ղուդս» հատուկ ստորաբաժանման հրամանատար, գեներալ-մայոր Ղասեմ Սուլեյմանիի հայտարարությունները, հաղորդում է AP-ն:
Իրանում ընտրությունների վերաբերյալ Սուլեյմանիի հայտարարությունները նա «ցավալի» է անվանել, հավելելով, որ Լիբանանի ներքին գործերին միջամտությունը «Իրանի, Լիբանանի եւ տարածաշրջանի շահերից չի բխում»:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել էր Սուլեյմանին հայտարարել է, որ Լիբանանում ընտրությունները անցկացվել են այնպիսի պայմաններում, երբ սաուդցիները եւ նրանց դաշնակիցները ակտիվ քարոզչություն էին սկսել «Հիզբոլլահի» դեմ, իսկ «Սաուդյան Արաբիան մոտ 200 մլն դոլար է ծախսել» դրա հաղթանակը կանխելու համար, նշել է Սուլեյմանին:

Премьер-министр Ливана Саад Харири раскритиковал заявления командующего спецподразделением «Кудс» КСИР, генерал-майора Касема Сулеймани, передает AP․
Он назвал заявление Сулеймани о выборах в Ливане «прискорбными», добавив, что вмешательство во внутренние дела Ливана «не в их интересах Ирана, Ливана и региона».
Как сообщалось ранне, Сулеймани заявил, что выборы в Ливане проводились в условиях, когда саудиты и их союзники начали активную пропаганду против «Хизбаллы», а «Саудовская Аравия потратила 200 миллионов долларов», чтобы предотвратить ее победу.